22 listopada 2019

Wiadomości » Wiadomości

Z narkotykami, z fałszywym dokumentem, poszukiwany

Z narkotykami, z fałszywym dokumentem, poszukiwany
15 stycznia w Świecku funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby podróżujące samochodem, w którym ukryta była heroina. Pasażer auta, który okazał do kontroli fałszywy dokument, był ścigany listem gończym.
W niedzielę (15.01) późnym wieczorem, pełniący służbę we wspólnym patrolu funkcjonariusze Straży Granicznej i policji niemieckiej, na drodze krajowej nr 2 w okolicy Świecka zatrzymali samochód osobowy marki Audi.
Podczas szczegółowej kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili ukryte narkotyki. Badanie przeprowadzone przy użyciu testera potwierdził, że jest to heroina. Zabezpieczono prawie 30 gram narkotyku wartego blisko 6 tysięcy złotych.


Pasażer audi wylegitymował się podrobionym polskim prawem jazdy. Funkcjonariusze szybko ustalili prawdziwą tożsamość mężczyzny i okazało się, że był on poszukiwany na podstawie listu gończego w celu doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego.
Strażnicy graniczni zatrzymali kierującą audi 34-letnią kobietę i 42-letniego pasażera. Oboje są obywatelami Polski, mieszkańcami województwa lubuskiego. Zatrzymanym przedstawiono zarzut nielegalnego wewnątrzwspólnotowego przewozu substancji narkotycznych, a mężczyźnie dodatkowo zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem.
Po przedstawieniu zarzutów i zrealizowaniu wstępnych czynności służbowych 34-latka została zwolniona, a wobec pasażera audi na poczet przyszłej kary dokonano zajęcia mienia w wysokości 1000 złotych. Zgodnie z postanowieniem sądu i wystawionym listem gończym, 42-latek zostanie przekazany do najbliższego zakładu karnego.
 
mjr SG Irena Skuliniec
rzecznik prasowy

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×