16 listopada 2018

Wiadomości » Wiadomości

Bezpieczne ferie ze Strażą Graniczną

Bezpieczne ferie ze Strażą GranicznąOkres zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży to doskonała okazja, aby bawiąc się, uczyć najmłodszych bezpiecznego zachowania się w sytuacjach, które mogą zdarzyć na co dzień każdemu. 
W ramach współpracy z samorządem lokalnym funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach odwiedzili siedem ośrodków kultury: w Rodnowie, Wojciechach, Łabędniku, Osiece, Tolko, Bezledach oraz Galinach, gdzie wypoczywały dzieci i młodzież.

W ramach akcji " Bezpieczne Ferie ze Strażą Graniczną" przeprowadzone zostały liczne gry i zabawy.  Omówiono zagrożenia na jakie najmłodsi są narażeni  w okresie zimowym oraz zasady bezpiecznego zachowania się, które mają ogromne znaczenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego. Wiele radości przyniósł obecnym pokaz tresury psa służbowego o imieniu Ikar zaprezentowany przez funkcjonariusza z Placówki SG w Bezledach. 

Na zakończenie zorganizowano dzieciom ognisko. Były pieczone kiełbaski, gorąca grochówka. Młodzi ludzie podziękowali funkcjonariuszom za poświęcony czas i edukacyjne spotkania.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×