23 kwietnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń Czołowy operator logistyczny, wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to kolejny kraj w Europie, z którym spółka wzmocniła swoją sieć połączeń.
W ramach kolejnych inwestycji w rozwój sieci drobnicowej w Europie, PEKAES wprowadził bezpośrednie połączenie do Rumunii, oferując Klientom atrakcyjne stawki i dostawę towarów w ciągu 2-3 dni.
Przesyłki wyjeżdżają z oddziału firmy zlokalizowanego w Czechowicach-Dziedzicach do magazynu w Aradzie, w zachodniej Rumunii, dwa razy w tygodniu.


FedEx otwiera nowy hub we Włoszech

– Serwis do Rumunii świadczymy wspólnie z naszym partnerem, firmą Englmayer. Rumunia stanowi dla nas bardzo obiecujący rynek. To najszybciej rosnąca gospodarka w Unii Europejskiej – mówi Marek Tkaczyk, dyrektor drobnicy międzynarodowej PEKAES.
Według danych unijnego urzędu statystycznego Eurostat, w II kwartale 2016 roku Rumunia uzyskała najwyższą roczną dynamikę PKB, a wzrost wyniósł aż 5,9 proc. rdr. Dla porównania Słowacja, która zajęła drugą pozycję wśród najszybciej rosnących gospodarek Unii Europejskiej, uzyskała wynik 3,7 proc.
– Cieszy nas fakt, że polskie firmy corocznie zwiększają przychody z tytułu eksportu towarów do Rumunii. Warto podkreślić, że również Polska jest ważna dla rumuńskiej gospodarki. Rumunia importuje z naszego kraju więcej towarów niż z Chin czy Rosji – dodaje Marek Tkaczyk.
PEKAES dynamicznie wystartował w nowym roku oferując regularne połączenie do Rumunii, a od stycznia także codzienne połączenia drobnicowe do Czech i Słowacji. Natomiast pod koniec ubiegłego roku firma uruchomiła trzecią codzienną linię obsługującą transporty drobnicowe pomiędzy Polską a Niemcami, z Poznania do Duisburga. Zapowiada także dalsze inwestycje w rozwój swojej sieci drobnicowej w Europie.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×