17 grudnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Dzieci i młodzież z wizytą w W-MOSG

Dzieci i młodzież z wizytą w W-MOSGDzieci z klasy III a Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, 22 marca, oraz młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie, 23 marca i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Giżycku, 28 marca, aktywnie rozpoczęły tegoroczną wiosnę-wizytą w Straży Granicznej.
Teraz uczniowie już wiedzą co to jest granica, jak wygląda i dlaczego jest tak ważna.
Najpierw funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pokazali na przykładzie miejsca obrazującego oznakowanie granicy państwa, znajdującego się na terenie komendy oddziału jak wygląda granica w terenie oraz omówili znaczenie znaków granicznych.
Po teorii nadszedł czas na pokaz. I tutaj pytań oraz ciekawości najmłodszych nie było końca. Technik kryminalistyk opowiadał jak odnajduje najmniej widoczne ślady przestępstw. Natomiast funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczania Działań pokazali swój specjalistyczny sprzęt, m. in. drony, które na co dzień patrolują granicę państwa. Swoją wiedzę o służbie w Straży Granicznej uczniowie uzupełnili na strzelnicy i obiektach sportowych w Centrum Szkolenia Straży Granicznej.


Wiele radości przyniósł odwiedzającym pokaz tresury psów służbowych, zaprezentowany przez przewodników z Placówki SG w Sępopolu, Barcianach i Bezledach. To psy o imieniu Jankes, Jaki i Jami podczas swoich popisów wzbudziły największe zainteresowanie i uśmiech na twarzach dzieci i młodzieży.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×