19 kwietnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAMGrupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku międzynarodowego transportu drobnicowego: drogowego, morskiego i powietrznego. Siedziba spółki i jej centralny magazyn zlokalizowane są w Cornaredo, niedaleko Mediolanu. Zakup ma na calu wzmocnienie partnerstwa między spółkami.
W ciągu ponad 50 lat działalności, spółka SITTAM wypracowała mocną pozycję na międzynarodowym rynku transportu drobnicowego we Włoszech i za granicą, konsolidując swoją sieć w całej Europie, we Wspólnocie Niepodległych Państw oraz na Bliskim Wschodzie. Spółka oferuje również usługi transportu morskiego i powietrznego przy współpracy z ponad 90 partnerami, z którymi SITTAM planuje kontynuować długofalową współpracę. W roku 2015 spółka została zakupiona od spółki CEVA przez ALS, który pozostaje jej głównym udziałowcem.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Raben jest naszym dodatkowym udziałowcem, ponieważ Grupa specjalizuje się w usługach krajowego i międzynarodowego transportu drogowego.  Dla nas oznacza to większą stabilność -  komentuje Giuseppe Del Ciampo, dyrektor zarządzający SITTAM.
SITTAM aktywnie współpracuje z wieloma wiodącymi firmami, w ramach różnych branż na włoskim rynku. Dla obecnych partnerów, przejęcie udziałów przez Grupę Raben nie oznacza drastycznych zmian. Spółka będzie kontynuować współpracę z dotychczasowymi podmiotami na dotychczasowych zasadach. Zakup jest potwierdzeniem zacieśniającej się współpracy łączącej obie firmy.
Ewald Raben, CEO Grupy Raben mówi - Dzięki współpracy z SITTAM w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, nasza sieć wzbogaca się o jeszcze jeden kraj. Rynek włoski jest zorientowany na eksport i ten potencjał jest dla nas interesujący. Chcemy z powodzeniem rozszerzyć partnerstwo z firmą SITTAM, polegając na jakości i wiedzy włoskich ekspertów.
Sojusz z firmą Raben jest istotną alternatywą dla zarządu spółki SITTAM, umożliwiającą rozwój europejskiej sieci logistycznej, na wypadek zaistnienia jakichkolwiek nieprzewidzianych zmian w ich własnym modelu transportowym.

SITTAM S.r.l. (Spedizioni Internazionali Trasporti Terrestri Aerei Marittimi S.r.l.) zatrudnia 313 pracowników i generuje 118 milionów euro obrotów rocznie (2016). Siedziba spółki znajduje się w Mediolanie. Sieć S.I.T.T.A.M. S.r.l. obejmuje 9 terminali i 9 biur sprzedaży i koncentruje się na międzynarodowym transporcie towarów.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×