25 maja 2018

Wiadomości » Wiadomości

P3 rozbudowuje park P3 Poznań

P3 rozbudowuje park P3 Poznań P3, ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych świętował uroczystość postawienia ostatniej kolumny nowego magazynu o powierzchni 31 tys. mkw. w parku logistycznym P3 Poznań, znajdującym się w szybko rozwijającej się lokalizacji logistycznej Gądki.
Jedną trzecią budynku zajmie firma British American Tobacco Polska, będąca częścią międzynarodowej firmy tytoniowej znajdującej się w światowej top 5 i sprzedającej swoje produkty na ponad 200 rynkach całego świata. Powierzchnia dla BAT, która zostanie oddana do użytku w sierpniu 2017, będzie dopasowana do wymagań klienta. Pozostała część obiektu jest budowana spekulacyjnie. 
Początek roku 2017 to intensywny czas dla P3 w Polsce. W podpoznańskim parku zakończono budowę dwóch magazynów o łącznej powierzchni prawie 30. tys. mkw., a obecnie trwa budowa kolejnego magazynu. Ponadto, w ostatnim czasie firma nabyła grunt o powierzchni 49,2 ha w sąsiedztwie parku P3 Poznań, który pozwoli na podwojenie jego wielkości. Zakup nowej działki umożliwi przyszłą rozbudowę, ale również wpłynął na znaczną poprawę komunikacji dzięki niedawno oddanej drodze, która przebiega pomiędzy istniejącym parkiem a nowo zakupionym gruntem i zapewnia bezpośredni dostęp do węzła drogowego Koninko.
Krzysztof Kotfis, Factory Project Manager, British American Tobacco, powiedział: „P3 sprostało naszym wymaganiom, którymi były między innymi ponadstandardowe zabezpieczenia przeciwpożarowe. Zależało nam również na parkingach dla ciężarówek i rowerów. Cieszymy się, że uda się zrealizować nasze oczekiwania i z niecierpliwością czekamy na oddanie budynku do użytku.”
Ze względu na rodzaj składowanych towarów magazyn dla British American Tobacco będzie wyposażony w ponadstandardowe zabezpieczenie przeciwpożarowe, jego odporność ogniowa wyniesie ponad 4000 Mj. Deweloper wprowadził również rozwiązania ekologiczne i energooszczędne takie jak oświetlenie LED czy ściany wykonane z płyty warstwowych o podwyższonej izolacyjności.
X Polecamy artykuł:
Niemcy ostrzej kontrolują busy

Magda Twarowska, Senior Leasing Manager P3 w Polsce, powiedziała -Współpraca z British American Tobacco była dla nas przyjemnością. Negocjacje przebiegały trójstronnie – poza nami i klientem, brała w nich udział równie firma DHL, która prowadzi operacje logistyczne dla British American Tobacco. Operator zajmuje powierzchnię ponad 3800 mkw. w budynku numer 1 w parku logistycznym P3 Poznań a fakt, że szukając miejsca na rozwój zdecydował się na pozostanie w parku P3 Poznań świadczy o silnym zaufaniu.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×