Piątek, 26 maja 2017     Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła» Dodaj ogłoszenie o pracę» Dodaj firmę do katalogu

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosówW wyniku przeszukań posesji na terenie województwa łódzkiego funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali blisko pół miliona sztuk papierosów bez akcyzy, nielegalny tytoń oraz sprzęt do pakowania gotowych papierosów.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Tuplicach i Poznaniu-Ławicy oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG, wspólnie z funkcjonariuszami łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji z Łodzi zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów.
Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, którym prokurator ogłosił zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której dokonywano nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych i ich konfekcjonowania w opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Prokuratura Rejonowa w Łasku skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych i Sąd Rejonowy w Łasku zastosował wobec 4 osób tymczasowy areszt, a wobec 1 osoby wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Uszczuplenia w podatku akcyzowym od wyrobów akcyzowych zabezpieczonych w trakcie akcji funkcjonariuszy to kwota co najmniej 1,5 miliona złotych.
kpt. SG Rafał Potocki
p.o. Rzecznika Prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej
DODAJ DO: facebook Twitter
Wyślij tekst znajomemu Drukuj
Dodaj komentarz (rozwiń)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Spedycje.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
 

SONDA

Jak oceniasz sytuację w swojej Firmie?