21 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosów

Zlikwidowano nielegalną wytwórnię papierosówW wyniku przeszukań posesji na terenie województwa łódzkiego funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali blisko pół miliona sztuk papierosów bez akcyzy, nielegalny tytoń oraz sprzęt do pakowania gotowych papierosów.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki SG w Tuplicach i Poznaniu-Ławicy oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG, wspólnie z funkcjonariuszami łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji z Łodzi zlikwidowali nielegalną wytwórnię papierosów.
Funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, którym prokurator ogłosił zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, w ramach której dokonywano nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych i ich konfekcjonowania w opakowania z zastrzeżonymi znakami towarowymi.
Prokuratura Rejonowa w Łasku skierowała wnioski o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych i Sąd Rejonowy w Łasku zastosował wobec 4 osób tymczasowy areszt, a wobec 1 osoby wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym zakaz opuszczania miejsca zamieszkania. Uszczuplenia w podatku akcyzowym od wyrobów akcyzowych zabezpieczonych w trakcie akcji funkcjonariuszy to kwota co najmniej 1,5 miliona złotych.
kpt. SG Rafał Potocki
p.o. Rzecznika Prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×