20 lipca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Poszukiwanych listami gończymi zatrzymała Straż Graniczna

Poszukiwanych listami gończymi zatrzymała Straż GranicznaDwóch obywateli Rosji i dwóch 2 Polaków poszukiwanych przez polskie sądy zatrzymali funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
W sobotę na drogowym przejściu granicznym w Bezledach na kierunku wyjazdowym z RP stawił się do odprawy granicznej 40-letni Polak. Funkcjonariusz SG podczas sprawdzania dokumentów tożsamości potwierdził, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bartoszycach, który wydał nakaz doprowadzenia go do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Za wyłudzanie kredytów najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzi w więzieniu.
Tego samego dnia i na tym samym przejściu zatrzymano 33-letniego Rosjanina, który nie opłacił zasądzonej grzywny.  Po uregulowaniu należności mężczyzna wjechał do Polski.
Kilka godzin później na lotniczym przejściu granicznym Mazury funkcjonariusze zatrzymali kobietę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Szczecinie. Podróżna przyleciała z Londynu i okazało się, że nie opłaciła zaległej kary grzywny. 48-letnia Polka została zwolniona po wpłaceniu zaległości.
Następnego dnia na drogowym przejściu granicznym w Gołdapi zatrzymano 35-letniego Rosjanina, który próbował wjechać do Polski pomimo, że nie opłacił kary grzywny. W związku z powyższym mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olecku. Podróżny uiścił zasądzoną grzywnę i ruszył w dalszą podróż.
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy - koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×