22 listopada 2019

Wiadomości » Wiadomości

Zagłębie stawia na japońską jakość

Zagłębie stawia na japońską jakość
Zachodnia ściana Polski to obszar prężnego rozwoju inwestycyjnego, w którym swoje miejscowe siedziby zbudowało wielu światowych liderów. Przykładem jest NGK Ceramics Polska, która właśnie uruchomiła kolejny zakład produkcyjny w Dąbrowie Górniczej, tworząc tym samym dodatkowe miejsca pracy.
Firma NGK Ceramics Polska od kilkunastu lat działa w gliwickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowa fabryka powstała w Dąbrowie Górniczej (Tucznawa) i rozpoczęła działalność od 1 stycznia 2017. Koszt inwestycji to ok. 800 mln zł. Pracę w niej znajdzie 480 osób do końca roku 2017, choć Zarząd fabryki zakłada też, że możliwe będzie i zwiększenie tej liczby. Pracownicy będą odpowiedzialni za produkcję samochodowych filtrów ceramicznych. To już kolejna duża inwestycja NGK Ceramics Polska. W poprzednich latach firma otworzyła nowe hale w Gliwicach, zajmujące się tworzeniem samochodowych filtrów cząstek stałych.



–  W związku ze zwiększeniem zakresu działań NGK Ceramics Polska, poszukujemy obecnie nawet kilkuset kandydatów, głównie do obsługi procesu produkcyjnego – powiedziała Magdalena Kopczyńska z gliwickiego oddziału agencji zatrudnienia Manpower, prowadzącej rekrutację – To spora grupa osób, na pozyskaniu których zależy naszemu klientowi w stosunkowo szybkim czasie, mamy jednak duże doświadczenie w projektach tego typu. Liczymy na zainteresowanie ze strony kandydatów, bo przedstawiana przez nas oferta to szansa na stabilne zatrudnienie i dobre warunki pracy, a z kandydatami znamy się nie od dziś i wiedzą oni, że mogą naszej agencji zaufać. Dodatkowo wynagrodzenie wzbogacone jest o premie, nagrody półroczne oraz benefit sportowy i prywatną opiekę medyczną – dodała Przedstawiciel Manpower.
Poszukiwani są operatorzy linii produkcyjnej, magazynierzy, a także specjaliści z obszarów automatyki, informatyki czy kontroli materiałowej. Przy każdym ze stanowisk wymagane jest posiadane doświadczenie zawodowe. Planowany nowy proces produkcji ma się cechować wysokim stopniem automatyzacji i zaawansowania technologicznego wymagającego od przyszłych pracowników wysokich umiejętności technicznych.
–  W tej fabryce zainstalowano najnowsze rozwiązania technologiczne, które poprawiają komfort pracy ludzi poprzez zautomatyzowanie wielu etapów produkcji, – komentuje Piotr Słowik, dyrektor administracji z NGK Ceramics Polska. – Ta technologia, po jakimś czasie będzie wdrażana również w fabryce w Gliwicach. Zależy nam na długotrwałym zatrudnieniu, ponieważ czas potrzebny na uzyskanie wymaganych zdolności technicznych, wymaganych przez proces, trwa kilka, kilkanaście miesięcy. Chcemy, aby pracownicy wiązali się z firmą na lata. Oferujemy atrakcyjne zatrudnienie w nowoczesnej fabryce, dopasowany system szkoleń, liczne udogodnienia jak dojazd do pracy czy stołówka pracownicza. Zakład w Dąbrowie posiada duży potencjał rozwojowy, wile osób zaczynających tu pracę ma duże szanse na awans lub wybór dalszej ścieżki kariery poprzez system wewnętrznych nominacji.
Firma NGK Ceramics Polska jest częścią japońskiej grupy NGK Insulators, która ma siedzibę w Nagoi i działa w ponad 30 miejscach na całym świecie. Działając od kilkunastu lat w gliwickiej podstrefie KSSE firma zainwestowała tam już ponad 3 miliardy zł i zatrudnia ponad 3,5 tys. osób. Produkuje filtry ceramiczne cząstek stałych do silników diesla DPF, wielkorozmiarowe substraty ceramiczne (LSH) stosowane jako wkłady katalityczne w silnikach diesla oraz czujniki tlenków azotu w spalinach. Wszyscy zainteresowani możliwością pracy proszeni są o kontakt z agencją zatrudnienia Manpower pod numerem telefonów 32 793 71 56 oraz 608 549 249. Informacje nt. rekrutacji do nowego zakładu w Tucznawie udzielane są również bezpośrednio przez biuro agencji przy ul. Małachowskiego 1a w Sosnowcu.
jagr./manpower

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×