20 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorców

Nowoczesny park logistyczny dla bydgoskich przedsiębiorcówDobiega końca budowa pierwszej hali Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Na połowę czerwca zaplanowano oddanie do użytkowania najemcom. Pierwsza hala została skomercjalizowana w 60 procentach. Na działce o powierzchni 6 hektarów realizowana jest budowa dwóch hal w ramach pierwszego etapu kompleksu logistyczno-produkcyjnego Waimea   Logistic   Park   Bydgoszcz .
W połowie czerwca zostanie oddana do użytkowania hala SBU (Small Business Units)  o powierzchni 9 226 mkw., która oferuje magazyny oraz biura dla mikro i małych przedsiębiorców, dla start-upów, a także dla firm, które dla swej działalności potrzebują mniejszej powierzchni magazynowej.
Ponad 60 procent powierzchni w pierwszej hali SBU zostało wynajęte. Najemcami są takie firmy jak Sutura Med Sp. z o.o. specjalizująca się w kompleksowej współpracy w zakresie dostaw środków i urządzeń do utrzymania higieny i czystości, Euro-net Sp. z o.o. lider rynku RTV i AGD w Polsce, SIG Sp. z o.o. lider w obszarze dystrybucji materiałów budowlanych w Polsce oraz firma Decor-Poland z Bydgoszczy jeden z największych importerów kwiatów sztucznych w Polsce.
Inwestor finalizuje negocjacje na wynajem pozostałej powierzchni w hali SBU. Minimalne moduły magazynowe można wynająć już od ok. 650 mkw. z modułami biurowo-socjalnymi o powierzchni od ok. 60 mkw. Nowoczesne powierzchnie klasy A zapewnią możliwość składowania towarów do wysokości 10 metrów netto. 
Przygotowywana jest też zgodnie z projektem Waimea Logistic Park Bydgoszcz budowa drugiej hali B o powierzchni 16 388 mkw. Na placu budowy zostały wykonane już prace ziemne oraz fundamenty. Ma być ona dedykowana operatorom logistycznym z rozwiązaniami typu cross-dock. Doki magazynowe będą
wyposażone w rampy hydrauliczne samopoziomujące z fartuchami ochronnymi. Docelowo w skład centrum logistyczno-produkcyjnego w Bydgoszczy o powierzchni zabudowy ok. 90 000 mkw. wejdzie 6 hal zaprojektowanych dla klientów prowadzących zarówno produkcję, jak i dla klientów skoncentrowanych na logistyce i magazynowaniu. Wszystkie obiekty zostaną zrealizowane zgodnie z wymaganiami, które stawia nowoczesna gospodarka magazynowa i obsługa procesów logistycznych czy linii produkcyjnych. Dookoła obiektu powstanie nowoczesna infrastruktura – parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, obszerne place manewrowe, zabudowa towarzysząca oraz park zieleni.
Budowa centrum logistyczno-produkcyjnego realizowana jest na 19 hektarowej działce w południowo-wschodniej części miasta.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×