20 kwietnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Zatrzymano nielegalny susz tytoniowy

Zatrzymano nielegalny susz tytoniowyPonad 1,5 tony suszu liści tytoniu ujawnili i zatrzymali podczas wspólnych działań funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach. Wartość rynkowa towaru to ponad 740 tysięcy złotych.
Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło w okolicach Żar podczas wspólnej kontroli funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach oraz lubuskich funkcjonariuszy KAS.
Patrol zatrzymał przejeżdżający samochód ciężarowy Iveco. W części ładunkowej pojazdu ujawniono susz tytoniowy bez polskich znaków akcyzy o wadze 1614 kg i wartości ponad 740 tys. zł. Towar nie został zarejestrowany w systemie SENT i nie był od niego odprowadzony podatek akcyzowy. Kierowca 37-letni mieszkaniec Wielkopolski za brak numeru referencyjnego został ukarany przez funkcjonariuszy KAS mandatem w kwocie 5 tys. zł.
Wyroby tytoniowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów  nakładają obowiązek  zarejestrowania takiego transportu w tzw. systemie SENT. Kierowca przewożący taki towar musi mieć przy sobie numer referencyjny.
Zatrzymany towar przekazano lubuskim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie. Działania kontrolujących uchroniły skarb państwa przed ponad 130 000 stratą - na tyle bowiem oszacowano wartość podatków ciążących na kontrabandzie.

kpt. SG Rafał Potocki
p.o. Rzecznika Prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×