21 stycznia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Zatrzymano nielegalny susz tytoniowy

Zatrzymano nielegalny susz tytoniowyPonad 1,5 tony suszu liści tytoniu ujawnili i zatrzymali podczas wspólnych działań funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach. Wartość rynkowa towaru to ponad 740 tysięcy złotych.
Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło w okolicach Żar podczas wspólnej kontroli funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach oraz lubuskich funkcjonariuszy KAS.
Patrol zatrzymał przejeżdżający samochód ciężarowy Iveco. W części ładunkowej pojazdu ujawniono susz tytoniowy bez polskich znaków akcyzy o wadze 1614 kg i wartości ponad 740 tys. zł. Towar nie został zarejestrowany w systemie SENT i nie był od niego odprowadzony podatek akcyzowy. Kierowca 37-letni mieszkaniec Wielkopolski za brak numeru referencyjnego został ukarany przez funkcjonariuszy KAS mandatem w kwocie 5 tys. zł.
Wyroby tytoniowe, zgodnie z obowiązującymi przepisami o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów  nakładają obowiązek  zarejestrowania takiego transportu w tzw. systemie SENT. Kierowca przewożący taki towar musi mieć przy sobie numer referencyjny.
X Polecamy artykuł:
Nowy dyrektor w Michelin

Zatrzymany towar przekazano lubuskim funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie. Działania kontrolujących uchroniły skarb państwa przed ponad 130 000 stratą - na tyle bowiem oszacowano wartość podatków ciążących na kontrabandzie.

kpt. SG Rafał Potocki
p.o. Rzecznika Prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×