20 kwietnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Cukierki w saunie

Cukierki w saunieZanim owocowe cukierki Skittles trafią do konsumentów, muszą odbyć specyficzną sesję dojrzewania w "saunach". To nie jest żart! Te kolorowe słodycze, produkowane przez Wrigley Confections ČR, muszą być poddane procesowi dojrzewania w specjalnej "saunie", aby osiągnąć odpowiedni poziom miękkości.
To unikalne rozwiązanie powstało niedawno w Czechach w spółce Raben Logistics Czech.
Grupa Raben świadczy usługi dla Wrigley w kilku krajach Europy. Usługi oferowane w Czechach obejmują transport, magazynowanie, przeładunek oraz usługi dodatkowe VAS.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług świadczonych przez Raben. W związku ze stale rosnącym wolumenem produkcyjnym w naszym zakładzie w Poříčí nad Sázavou, zdecydowaliśmy się na dalsze rozszerzenie współpracy - mówi Marek Peterka z Wrigley Confections Česká Republika.
Na potrzeby tego klienta, Grupa Raben wybudowała technicznie zaawansowany i dedykowany magazyn niedaleko fabryki w Poříčí nad Sázavou, w którym znajduje się specjalna "sauna". Służy ona do dojrzewania cukierków do Skittles w wyższych temperaturach, w celu uzyskania odpowiedniej miękkości. Ciekawostką jest fakt, że te kolorowe cukierki z Czech trafiają nie tylko do innych krajów Europy, ale również do RPA przez Wielką Brytanię.
Magazyn jest zlokalizowany bardzo blisko zakładu produkcyjnego i pracuje 24 godziny na dobę.
"Cukierki Skittles trafiają do magazynu bezpośrednio z linii produkcyjnej. W naszych magazynach przechowujemy też surowce do produkcji tych słodyczy oraz opakowania." - wyjaśnia Věnceslav Dobrynský, kierownik logistyki kontraktowej Raben Logistics Czech i Slovakia. - "Aby zagwarantować optymalne wykorzystanie magazynu, spółka Raben Logistics Czech zdecydowała się wdrożyć innowacyjne rozwiązanie - system regałów oddalonych od siebie zaledwie o 190 cm, które obsługiwane są wąskokorytarzowe wózki widłowe typu VNA. Mogą one podnosić nawet 5 palet na wysokość 10 metrów.  Wykorzystujemy wózki korzystające z indukcyjnych prowadnic zainstalowanych w posadzce, co umożliwia precyzyjne i bezpieczne przemieszczanie ładunków. Obieg wszystkich towarów w magazynie jest rejestrowany w systemie zarządzania magazynem WMS poprzez terminale radiowe. Następnie dane są przesyłane dalej poprzez transmisje EDI." - mówi Věnceslav Dobrynský.
Przeprowadzka do nowego magazynu zakończyła się pod koniec stycznia tego roku i zarówno sauna jak i sam magazyn są już w pełni operacyjne.
- Wdrożenie zostało zakończone sukcesem i mamy nadzieję, że operacje będą dalej odbywać się bez zakłóceń -  komentuje Marek Peterka.
Jego opinię podziela dyrektor generalny Raben Logistics Czech, Jakub Trnka: "Doceniamy zaufanie, jakim obdarza nas Wrigley, nasz długoletni kontrahent. Dalej będziemy świadczyć wszystkie potrzebne usługi na najwyższym poziomie jakości i rozwijać współpracę dla obopólnych korzyści."
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×