19 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Krajanka tytoniowa, papierosy i alkohol w powiecie mławskim

Krajanka tytoniowa, papierosy i alkohol w powiecie mławskimFunkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili  nielegalne towary o szacunkowej wartości ponad 200 tys. zł.
13 czerwca patrol SG na jednej z dróg w gminie Lipowiec Kościelny zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Volvo, którego kierowcą był 41-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. W trakcie sprawdzania auta, okazało się, że w bagażniku znajduje się 8 worków, a w nich ponad 120 kg krajanki tytoniowej.
W toku dalszych czynności funkcjonariusze W-MOSG dokonali przeszukania posesji zatrzymanego mężczyzny. W pomieszczeniach mieszkalnych, na poddaszu budynku oraz w stodole i garażu, ujawniono 100 kg krajanki tytoniowej, ponad 78 tys. sztuk papierosów pochodzących z przemytu i własnej produkcji oraz 26,1 litra spirytusu. Wartość szacunkowa zdeponowanego towaru wynosi ponad 200 tys. zł. Ponadto na miejscu zabezpieczono gilzy tytoniowe, puste paczki papierosów różnych marek oraz maszynę do produkcji wyrobów tytoniowych.
Teraz mieszkaniec powiatu mławskiego odpowie za posiadanie i produkcję nielegalnych wyrobów akcyzowych przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 
por. SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy – koordynator
Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×