19 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Zagraniczne firmy z branży FMCG ...

Zagraniczne firmy z branży FMCG ...... wydały ponad dwukrotnie więcej na inwestycje niż polskie firmy
Skuteczność firm z branży FMCG istotnie oddziałuje na polskie społeczeństwo oraz naszą gospodarkę. Najlepszą miarą jest efektywność inwestycji firm. Zagraniczni inwestorzy stanowią 50-53% rynku sektorowego, a dotychczas zainwestowali 55 miliardów euro.
– Mimo wyrównanego rynku, polscy inwestorzy przeznaczyli na inwestycje niewiele ponad 20 miliardów euro – powiedział agencji eNewsroom.pl Andrzej Maria Faliński, ekspert rynku handlowego – Różne są przyczyny tej sytuacji – polski biznes po niewielkich kosztach prywatyzował obiekty, przez co rozwinął się w kierunku niskokapitałowych form finansowania rozwoju, np. systemów franczyzy. Zagraniczny biznes, z którym pracowałem przez prawie 20 lat, wszedł z pełną gamą przewag – kapitałową, organizacyjną, know-how, towarową czy zarządczą. Zagraniczna siła pokazała się poprzez potęgę wielkich sieci o charakterze międzynarodowym, a siłą polskich organizmów jest efektywność wykorzystania kapitału i zdolność penetracji rynku.


System monitorowania drogowego przewozu towarów działa

Oznaczało to korzystanie z niszy układu lokalnego, który spinał system franczyzowy lub system zakupowo-dystrybucyjno-brandingowy. Taka sytuacja ma miejsce także dzisiaj i dlatego przetrwały małe powierzchnie. Są ona bardzo efektywnie konkurencyjnie. W tej konkurencji i w pewnych oczekiwaniach konsumpcyjnych spełniły się sklepy międzynarodowe, które w pewnym momencie wykreowały społeczeństwo konsumujące. Konsumpcja to popyt oraz inwestycje, dzięki którym w przyszłości może wejdziemy do G7 – ocenił Faliński.
źr.. eNewsrroom.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×