19 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Zagraniczne firmy z branży FMCG ...

Zagraniczne firmy z branży FMCG ...... wydały ponad dwukrotnie więcej na inwestycje niż polskie firmy
Skuteczność firm z branży FMCG istotnie oddziałuje na polskie społeczeństwo oraz naszą gospodarkę. Najlepszą miarą jest efektywność inwestycji firm. Zagraniczni inwestorzy stanowią 50-53% rynku sektorowego, a dotychczas zainwestowali 55 miliardów euro.
– Mimo wyrównanego rynku, polscy inwestorzy przeznaczyli na inwestycje niewiele ponad 20 miliardów euro – powiedział agencji eNewsroom.pl Andrzej Maria Faliński, ekspert rynku handlowego – Różne są przyczyny tej sytuacji – polski biznes po niewielkich kosztach prywatyzował obiekty, przez co rozwinął się w kierunku niskokapitałowych form finansowania rozwoju, np. systemów franczyzy. Zagraniczny biznes, z którym pracowałem przez prawie 20 lat, wszedł z pełną gamą przewag – kapitałową, organizacyjną, know-how, towarową czy zarządczą. Zagraniczna siła pokazała się poprzez potęgę wielkich sieci o charakterze międzynarodowym, a siłą polskich organizmów jest efektywność wykorzystania kapitału i zdolność penetracji rynku.


System monitorowania drogowego przewozu towarów działa

Oznaczało to korzystanie z niszy układu lokalnego, który spinał system franczyzowy lub system zakupowo-dystrybucyjno-brandingowy. Taka sytuacja ma miejsce także dzisiaj i dlatego przetrwały małe powierzchnie. Są ona bardzo efektywnie konkurencyjnie. W tej konkurencji i w pewnych oczekiwaniach konsumpcyjnych spełniły się sklepy międzynarodowe, które w pewnym momencie wykreowały społeczeństwo konsumujące. Konsumpcja to popyt oraz inwestycje, dzięki którym w przyszłości może wejdziemy do G7 – ocenił Faliński.
źr.. eNewsrroom.pl

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×