17 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Ujawniono nielegalne towary

Ujawniono nielegalne towaryFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami KAS oraz policjantami z KMP w Zielonej Górze, ujawnili i zatrzymali papierosy oraz maszyny służące do ich pakowania o wartości ponad 350 000 zł.
W jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ujawnili 403800 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 275 000 zł. Ujawniono również maszyny i komponenty służące do pakowania papierosów w paczki oraz w kartony, o wartości 81 000 zł.
W przeszukiwanych pomieszczeniach znajdowało się trzech obywateli Białorusi, których zatrzymano w związku z nielegalnym procederem. Wyroby tytoniowe wraz z maszynami zabezpieczyli lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie. Cudzoziemcom za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi wysoka grzywna. Natomiast za pobyt niezgodny z deklarowanym Komendant Placówki SG w Zielonej Górze cofnął cudzoziemcom posiadane wizy. Obywatele Białorusi otrzymali decyzje administracyjne zobowiązujące ich do powrotu. Muszą opuścić Polskę w ciągu 29 dni . W decyzji orzeczony został również 12-miesięczny zakaz wjazdu na terytorium RP.
kpt. SG Rafał Potocki
p.o. rzecznika prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×