20 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Ujawniono nielegalne towary

Ujawniono nielegalne towaryFunkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami KAS oraz policjantami z KMP w Zielonej Górze, ujawnili i zatrzymali papierosy oraz maszyny służące do ich pakowania o wartości ponad 350 000 zł.
W jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, funkcjonariusze podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ujawnili 403800 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości prawie 275 000 zł. Ujawniono również maszyny i komponenty służące do pakowania papierosów w paczki oraz w kartony, o wartości 81 000 zł.
W przeszukiwanych pomieszczeniach znajdowało się trzech obywateli Białorusi, których zatrzymano w związku z nielegalnym procederem. Wyroby tytoniowe wraz z maszynami zabezpieczyli lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie. Cudzoziemcom za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi wysoka grzywna. Natomiast za pobyt niezgodny z deklarowanym Komendant Placówki SG w Zielonej Górze cofnął cudzoziemcom posiadane wizy. Obywatele Białorusi otrzymali decyzje administracyjne zobowiązujące ich do powrotu. Muszą opuścić Polskę w ciągu 29 dni . W decyzji orzeczony został również 12-miesięczny zakaz wjazdu na terytorium RP.
kpt. SG Rafał Potocki
p.o. rzecznika prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×