23 lipca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Nocne kontrole na dolnośląskich drogach

Nocne kontrole na dolnośląskich drogach38 skontrolowanych pojazdów ciężarowych, 6 ujawnionych przypadków prowadzenia ich przez kierowców rejestrujących swój czas pracy na kartach należących do innych kierowców lub bez włożonej karty do tachografu cyfrowego oraz wykrycie w jednym z pojazdów niedozwolonego urządzenia, który zmieniał wskazania tachografu – to wyniki nocnych działań dolnośląskich inspektorów transportu drogowego.
W nocy z niedzieli na poniedziałek (9 i 10 lipca 2017 r.) w godzinach od 20:00 do 4:00 w ciągu autostrady A4, drogi krajowej nr 8, 33, 46 oraz 94 inspektorzy z WITD we Wrocławiu prowadzili nocne, wzmożone działania kontrolne dotyczące przewozów drogowych rzeczy. Ich głównym celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, a także stwarzających zagrożenie poprzez naruszenia czasu pracy kierowców czy stosowanie niedozwolonych urządzeń lub manipulacji zmieniających wskazania tachografów.
Dolnośląscy inspektorzy skontrolowali łącznie 38 pojazdów ciężarowych. W sześciu przypadkach ujawnili prowadzenie ich przez kierowców rejestrujących swój czas pracy na kartach należących do innych kierowców lub bez włożonej karty do tachografu cyfrowego. W jednym przypadku stwierdzili stosowanie niedozwolonego urządzenia, zmieniającego wskazania tachografu rejestrującego czas jazdy, przerwy i obowiązkowe odpoczynki. W urządzenie takie wyposażony był pojazd ciężarowy, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy.
Poza ujawnionymi naruszeniami, związanymi z manipulacjami na tachografach, inspektorzy w pięciu przypadkach nałożyli na kierujących mandaty karne za nieprzestrzeganie norm czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków oraz braki informacji o aktywności kierowcy, które nie zostały zarejestrowane przez tachograf.
W trzech przypadkach inspektorzy ujawnili prowadzenie pojazdów ciężarowych bez posiadania przez kierowców prawa jazdy przy sobie. W dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali stosownego poświadczenia o odbyciu kursu na przewóz rzeczy.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×