17 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Nocne kontrole na dolnośląskich drogach

Nocne kontrole na dolnośląskich drogach38 skontrolowanych pojazdów ciężarowych, 6 ujawnionych przypadków prowadzenia ich przez kierowców rejestrujących swój czas pracy na kartach należących do innych kierowców lub bez włożonej karty do tachografu cyfrowego oraz wykrycie w jednym z pojazdów niedozwolonego urządzenia, który zmieniał wskazania tachografu – to wyniki nocnych działań dolnośląskich inspektorów transportu drogowego.
W nocy z niedzieli na poniedziałek (9 i 10 lipca 2017 r.) w godzinach od 20:00 do 4:00 w ciągu autostrady A4, drogi krajowej nr 8, 33, 46 oraz 94 inspektorzy z WITD we Wrocławiu prowadzili nocne, wzmożone działania kontrolne dotyczące przewozów drogowych rzeczy. Ich głównym celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu, a także stwarzających zagrożenie poprzez naruszenia czasu pracy kierowców czy stosowanie niedozwolonych urządzeń lub manipulacji zmieniających wskazania tachografów.
Dolnośląscy inspektorzy skontrolowali łącznie 38 pojazdów ciężarowych. W sześciu przypadkach ujawnili prowadzenie ich przez kierowców rejestrujących swój czas pracy na kartach należących do innych kierowców lub bez włożonej karty do tachografu cyfrowego. W jednym przypadku stwierdzili stosowanie niedozwolonego urządzenia, zmieniającego wskazania tachografu rejestrującego czas jazdy, przerwy i obowiązkowe odpoczynki. W urządzenie takie wyposażony był pojazd ciężarowy, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy.
Poza ujawnionymi naruszeniami, związanymi z manipulacjami na tachografach, inspektorzy w pięciu przypadkach nałożyli na kierujących mandaty karne za nieprzestrzeganie norm czasu prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynków oraz braki informacji o aktywności kierowcy, które nie zostały zarejestrowane przez tachograf.
W trzech przypadkach inspektorzy ujawnili prowadzenie pojazdów ciężarowych bez posiadania przez kierowców prawa jazdy przy sobie. W dwóch przypadkach kierowcy nie posiadali stosownego poświadczenia o odbyciu kursu na przewóz rzeczy.

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×