24 czerwca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Odzyskali pojazdy o wartości 430 tysięcy złotych

Odzyskali pojazdy o wartości 430 tysięcy złotychFunkcjonariusze z Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku w ciągu ostatnich dwóch dni ujawnili 2 samochody pochodzące z kradzieży.
11 lipca 2017 r. patrol funkcjonariuszy zatrzymał do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter wraz z lawetą, na białoruskich numerach rejestracyjnych. W wyniku dokonanych sprawdzeń, ustalono , że przewożone na lawecie auto marki Porsche Macan Turbo ma przerobiony numer VIN. Po ustaleniu oryginalnego numeru okazało się, że pojazd figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako skradziony na terytorium Luksemburga. Kierowca 29-letni obywatel Białorusi został zatrzymany. Wartość szacunkowa skradzionego auta, została określona na kwotę 340.000 zł.
12 lipca, funkcjonariusze wytypowali do kontroli samochód marki Ford Mondeo, na polskich numerach rejestracyjnych. W wyniku kontroli ustalono, że numery rejestracyjne pochodzą z innego Forda Mondeo. W bagażniku pojazdu ujawniono, oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Pomimo, że pojazd nie figurował jeszcze w Systemie Informacyjnym Schengen ustalono, że został skradziony na terytorium Niemiec. Kierowcę, 21-letniego Polaka, wraz z pojazdem przekazano funkcjonariuszom Policji z KPP w Słubicach. Wartość szacunkowa skradzionego pojazdu została określona na kwotę około 90.000 zł.
X Polecamy artykuł:
Klapki dla Gambii

kpt. SG Rafał Potocki
p.o. Rzecznika Prasowego
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×