23 lipca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Z promilami prowadził ciężarówkę

Z promilami prowadził ciężarówkęKierowca ciężarówki, mający prawie pół promila alkoholu we krwi, został zatrzymany przez wspólny patrol Inspekcji Transportu Drogowego i Policji. Mężczyzna, będący w stanie po spożyciu alkoholu, poruszał się warmińsko-mazurskimi drogami. Za stwierdzone wykroczenie odpowie teraz przed Sądem.
We wtorek, 25 lipca 2017 r. na drodze powiatowej nr 1335N inspektor z WITD w Olsztynie wraz z funkcjonariuszem policji z KPP w Nowym Mieście Lubawskim prowadzili wspólne działania kontrolne.
W miejscowości Gwiździny (powiat nowomiejski) inspektor zatrzymał do rutynowej kontroli ciągnik samochodowy z naczepą, którymi polski przewoźnik wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy.
Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu urządzeniem AlcoBlow, które wskazało, że jest nietrzeźwy. Następnie dokonano badania trzeźwości - wynik pierwszego pomiaru to 0,20 mg/l (ok. 0,4 promila alkoholu we krwi).
W związku z wynikiem badania i stwierdzonym wykroczeniem, kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz został sporządzony wniosek do sądu.
Za popełnione wykroczenie grozi kara aresztu, grzywna do 5 000 zł i czasowe zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
jagr./GITD

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×