17 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Polak i Rosjanin musieli zakończyć swój biznes

Polak i Rosjanin musieli zakończyć swój biznes

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie przeszkodzili w rozładunku nielegalnych papierosów na jednej z posesji w gminie Płoskinia.

1 sierpnia funkcjonariusze SG podczas prowadzonych działań nastawionych na zwalczanie przemytu, przeszukali posesję oraz pomieszczenia mieszkalne należące do 55-letniego mieszkańca powiatu braniewskiego. Na gorącym uczynku funkcjonariusze SG „złapali” 31-letniego Rosjanina, który przywiózł  na posesję papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy.

W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono również 200 L oleju napędowego i 215 L benzyny, które przekazano funkcjonariuszom Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie Delegatura w Elblągu.

Teraz zaskoczeni mężczyźni poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. Ponadto obywatelowi Rosji wydano decyzję o cofnięciu wizy i decyzję o zobowiązaniu do powrotu.

Wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy są najczęściej przywożone do województwa warmińsko-mazurskiego z obwodu kaliningradzkiego. Czasami zdarzają się jednak wyjątki, tak jak w przypadku polskiego obywatela, który jechał do Rosji przez drogowe przejście graniczne w Bezledach. Funkcjonariusze SG podczas kontroli ujawnili w pojeździe 52-latka 200 sztuk nielegalnych papierosów. Podróżny tłumaczył, że zasnął w oczekiwaniu na odprawę graniczną i zapewne ktoś mu nielegalne wyroby tytoniowe podrzucił do bagażnika jego samochodu.

Tylko w ostatnim miesiącu funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne papierosy na kwotę ponad 650 000 zł.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Rzecznik Prasowy - koordynator

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży GranicznejPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×