26 sierpnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Dostawczak przeładowany...

Dostawczak przeładowany...

… nielegalnymi automatami do gier hazardowych

Małopolscy inspektorzy podczas działań kontrolnych na drodze krajowej nr 7 zatrzymali przeładowany samochód dostawczy, który przewoził 10 szt. nielegalnych automatów do gier hazardowych. Wyeliminowali też z ruchu rażąco przeładowany zestaw pojazdów ciężarowych z betonowymi zbiornikami na nieczystości płynne.

We wtorek, 1 sierpnia 2017 r. inspektorzy z WITD w Krakowie kontrolowali ruch na krajowej „siódemce" pod kątem m.in. eliminowania z ruchu pojazdów nienormatywnych.  W miejscowości Brzuchnia zatrzymali do kontroli drogowej przeciążony o 500 kg samochód dostawczy. W trakcie sprawdzania przestrzeni ładunkowej ujawnili przewóz 10 szt. automatów do gier hazardowych.

Przeładowane „dostawczaki”

W związku z podejrzeniem co do legalności tych maszyn na miejsce wezwali funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wstępna analiza automatów wykazała, że są one nielegalne, co jest zagrożone karą finansową w wysokości 100 000 złotych za każdy automat. Wszystkie zostały zabezpieczone przez Służbę Celno-Skarbową, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

W trakcie działań, w tym samym miejscu, małopolscy inspektorzy zatrzymali też zestaw pojazdów składający się z samochody ciężarowego z przyczepą, którym przewożono ponad 50 ton ładunku! Na skrzyniach ładunkowych znajdowały się żelbetonowe zbiorniki na nieczystości płynne. Nacisk na oś napędową wynosił 20 ton! Podczas wymierzania okazało się, że kontrolowany pojazd miał ponad 19 metrów długości.

W wyniku ujawnionych nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika, które jest zagrożone karą pieniężną w wysokości 15 000 zł. Natomiast kierowcę ukarano mandatami w łącznej kwocie 1450 zł. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny za niewłaściwy stan techniczny, a pojazd wycofano z ruchu drogowego.

To już kolejny zatrzymany przez ITD rażąco przeładowany transport betonowych szamb. W ostatnim czasie podobne pojazdy zatrzymali do kontroli inspektorzy transportu drogowego z Radomia i Bydgoszczy.

źr. GITDPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×