19 sierpnia 2017

Wiadomości » Wiadomości

Scania i McDonalds działają wspólnie na rzec ochrony środowiska

Scania i McDonalds działają wspólnie na rzec ochrony środowiska

Pojazdy Scania nowej generacji oraz związane z nimi usługi zostaną wykorzystane w projekcie mającym na celu redukcję śladu węglowego przewozów prowadzonych na rzecz sieci McDonald’s. Zadanie to ma zostać zrealizowane w ciągu 5 lat.


Założenia projektu obejmują znaczące zmniejszenie udziału pojazdów zasilanych olejem napędowym w transporcie do 2021 roku. Dodatkowo projekt ma na celu przestawienie 70 proc. floty HAVI w wybranych krajach na alternatywne układy napędowe, np. gazowy czy hybrydowy. Dlatego, dostawy do sieci McDonald’s będą wykonywane przez HAVI przy użyciu pojazdów Scania nowej generacji i wspomagających je usług. Emisja CO2 będzie monitorowana na bieżąco, co stanowi nową jakość w usługach telematycznych. Przewiduje się, że w wyniku współpracy redukcja emisji CO2 na kilometr wyniesie od 15 do 40 proc. – w zależności od trasy, paliwa i warunków jazdy.


Innowacyjność ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o działania wspierające zrównoważony rozwój, szczególnie biorąc pod uwagę wykorzystanie skali, na jaką działamy. Współpracując aktywnie z takimi firmami, jak HAVI i Scania wdrażamy do łańcucha dostaw bardziej zrównoważone rozwiązania, które stanowią wkład w naszą globalną strategię zrównoważonego rozwoju – komentuje Chris Young, dyrektor logistyki globalnej w McDonald’s.


Obecnie obserwujemy wyraźny wzrost zapotrzebowania na zrównoważone rozwiązania transportowe. Ten projekt stanowi dowód przemyślanej współpracy, dzięki której możemy być bardziej innowacyjni i wspólnie przyspieszyć rozwój zrównoważonego transportu – komentuje Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania CV AB.


Pojazdy ciężarowe zasilane gazem oraz hybrydowe emitują znikomą ilość spalin i znacząco redukują emisję CO2 w miastach. Pracują znacznie ciszej, co w połączeniu z cichymi urządzeniami chłodniczymi zmniejsza obciążenie, jakie dystrybucja niesie ze sobą dla mieszkańców centrów miast.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

Ze względów bezpieczeństwa komentowanie artykułów wymaga potwierdzenia wpisu.
Państwa komentarz będzie wyświetlony po kliknięciu linku wysłanego na wprowadzony adres email.


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×