22 maja 2018

Wiadomości » Wiadomości

Funkcjonariusze NoOSG, CBŚP oraz KAS rozbili grupę przestępczą

 Funkcjonariusze NoOSG, CBŚP oraz KAS rozbili grupę przestępczą

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy wspólnie z policjantami kaliskiego CBŚP oraz funkcjonariuszami KAS zlikwidowali profesjonalną krajalnię tytoniu oraz 8 magazynów służących do przechowywania papierosów i alkoholu. Zatrzymano prawie milion papierosów, 5 ton tytoniu i niemal 1000 litrów spirytusu. 8 osób w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a 6 osób zostało tymczasowo aresztowanych.


Udaremniony rekordowy przemyt papierosów


Od kilku miesięcy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy wspólnie z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji z Kalisza rozpracowywali grupę przestępczą, która trudniła się wprowadzaniem na polski rynek nielegalnego tytoniu i alkoholu. Kiedy funkcjonariusze mieli wystarczającą ilość informacji przygotowali się do jednoczesnych zatrzymań w kilku miejscowościach na terenie województw łódzkiego i wielkopolskiego. Wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wydziału Zabezpieczenia Działań NoOSG wkroczyli jednocześnie pod wytypowane adresy. Zatrzymanych zostało 13 osób. Funkcjonariusze zlikwidowali magazyny i profesjonalną linię służącą do cięcia i suszenia tytoniu. Podczas prowadzonych działań zabezpieczyli prawie milion papierosów, 5 ton tytoniu i niemal 1000 litrów spirytusu. Ustalono, że grupa mogła wprowadzić na rynek 150 ton nielegalnego tytoniu.


Ośmiu osobom w Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalnym handlem wyrobami spirytusowymi oraz tytoniowymi bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wobec 6 osób Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim zastosował tymczasowe aresztowanie. Wobec 4 osób prokurator zastosował poręczenie majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju.


Sprawa ma charakter rozwojowy. Wszystkie czynności wykonują policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


kpt. SG Rafał Potocki

p.o. Rzecznika Prasowego

Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności×