27 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

Podsumowanie tygodnia - 14.08-20.08

Podsumowanie tygodnia - 14.08-20.08

Oto najważniejsze wydarzenia w branży TSL, o których pisaliśmy w tym tygodniu:

Rośnie liczba upadłości i restrukturyzacji polskich przedsiębiorstw - W pierwszej połowie 2017 roku odnotowano 387 upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorstw w Polsce, co stanowiło 18-procentowy wzrost wobec analogicznego okresu w poprzednim roku. Duży wpływ na ten wynik ma zmiana prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego.

Jakie oszczędności daje karta paliwowa? - TransPoland Translogistica zaprasza na przegląd kart paliwowych – kompleksowe, przekrojowe zestawienie, które w jednym miejscu zbiera najważniejsze informacje na temat kluczowych emitentów kart w Polsce i Europie

Kary za naruszenie przewozów towarowych - Od 1 maja br. na terytorium całej Polski w pełni obowiązuje ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wrażliwych. Ekspert OCRK wyjaśnia wybrane zagadnienia związane z ustawą.

Czy to ostatni tak dobry wzrost PKB w Polsce? - Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) opublikował coroczny raport dotyczący polskiej gospodarki. Poza zwróceniem uwagi na szybki wzrost PKB, napędzany przez konsumpcję i akumulację zapasów w pierwszym kwartale br., MFW wymienia dość dużo zagrożeń dla naszego kraju.

MSWiA uprości procedury szacowania strat po klęskach żywiołowych - Szef MSWiA oraz wojewoda Zbigniew Hoffmann spotkali się w Poznaniu z wielkopolskimi samorządowcami z gmin, które najbardziej ucierpiały podczas nawałnic. Minister Błaszczak zapowiedział plan uproszczenia procedur wypłat środków dla poszkodowanych.

Zapraszamy też do przeczytania artykułów naszych ekspertów:

Przestroga Czerwonej Królowej  - Doktor Jarosław Rubin przybliża koncepcję Czerwonej Królowej w biznesie.

Motywacja bez marchewki! - Igor Rotberg o różnych wyznacznikach sukcesu w dynamicznie zmieniającym się środowisku współczesnego świata.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×