18 czerwca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Podsumowanie tygodnia - 21.08-27.08

Podsumowanie tygodnia - 21.08-27.08

Oto najważniejsze wydarzenia w branży TSL, o których pisaliśmy w tym tygodniu:

Polska i Węgry nieobecne podczas rozmów o przyszłości Unii Europejskiej - Prezydent Francji Emmanuel Macron, Kanclerz Austrii Christian Kern oraz premierzy Czech i Słowacji Bohuslav Sobotka i Robert Fico debatowali wspólnie w Salzburgu nad przyszłością Unii Europejskiej. Jednym z poruszanych tematów były zmiany unijnej dyrektywy o tzw. pracownikach delegowanych. Do rozmów nie zostali zaproszeni dyplomaci z Polski czy Węgier, mimo że Polska jest na pierwszym miejscu krajów wysyłających za granicę pracowników.

Brak pracowników hamuje rozwój firm - Przed polską gospodarką pojawiło się nowe wyzwanie. Już ponad 50% pracodawców deklaruje, że ma trudności rekrutacyjne, a to wpływa na ich rozwój.

Wyniki gospodarcze napędzają branżę leasingową - Polska branża leasingowa odnotowała historyczne wyniki w pierwszym półroczu 2017.

Szykują się duże zmiany w prawie lotniczym - Resort infrastruktury pracuje nad nowelizacją przepisów dotyczących praw i obowiązków pasażerów oraz przewoźników.

Gdzie kierowcy najczęściej kupują opony? - Większość polskich kierowców ceni sobie bezpośredni kontakt ze sprzedawcą w czasie zakupu opon – 57% spośród badanych w celu kupienia nowego kompletu ogumienia udaje się do warsztatów, autoryzowanych serwisów lub sklepów. Nawet 25% kierowców korzysta z kolei z internetu, a aż 16% respondentów badania Moto Data deklaruje, że kupuje opony na szrocie lub giełdzie.

Zapraszamy też do przeczytania artykułów naszych ekspertów:

Transport w 2016 roku, czyli co wynika z najnowszych danych GUS  - Hubert Szawaryński wyjaśnia dane dotyczące branży transportowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Rewolucja w transporcie płynnych ładunków kontenerowych - Mateusz Burczyk opowiada o rewolucyjnym narzędziu umożliwiającym obrót płynnym ładunkiem przeznaczonym do przewozu w tank kontenerze czy we flexitanku.

Dobrze jest jak jest  - Nasz nowy ekspert Marek Wawrzyńczak przybliża tajniki sprzedaży.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×