19 grudnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Grupa Mainfreight rozwija europejskie centra dystrybucji

Grupa Mainfreight rozwija europejskie centra dystrybucji

Grupa Mainfreight, jedna z największych grup logistycznych na świecie, dokonuje wielu znaczących inwestycji w Europie. W maju operator uruchomił nowoczesne centrum dystrybucyjne w ‘s-Heerenberg w Holandii, a w czerwcu powiększył powierzchnię swojego magazynu w Rumunii. Mainfreight zapowiedział też otwarcie nowego kompleksu magazynowego w 3. kwartale tego roku w Gandawie w Belgii.


Tak dynamiczny rozwój powierzchni magazynowej wynika z realizacji wcześniej przyjętej strategii i świetnych wyników finansowych jakie Mainfreight osiąga na europejskim rynku. W ciągu ostatniego roku obrachunkowego - od kwietnia 2016 do kwietnia 2017 przychody operatora w Europie wzrosły o 10 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. W bieżącym roku Mainfreight kontynuuje podjęte wcześniej inwestycje.


W maju uruchomił w holenderskim mieście ‘s-Heerenberg centrum dystrybucyjne o powierzchni 27 tys. mkw. Magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Zaś w czerwcu Mainfreight powiększył przestrzeń swojego magazynu w Ploiesti w Rumunii z 15 do 20 tysięcy mkw.. Tym samym spółka zarządza już w Europie ponad 320 tys. mkw. powierzchni magazynowej.


Inwestycje w Polsce

Rozwój w obszarze logistyki kontraktowej w Holandii i Belgii nie pozostaje bez wpływu na rozwój lini drobnicowych Mainfreight łączących Polskę z krajami Beneluxu. Trend wskazujący na rosnącą wymianę handlową stwarza okazję do zwiększenia częstotliwości połączeń i lepszego wypełnienia powierzchni ładunkowej w transportach pomiędzy Holandią a Polską. W odpowiedzi na zapotrzebowanie i oczekiwania klientów Mainfreight zwiększył też flotę pojazdów własnych. W Europie firma posiada niemal 500 ciągników i 600 naczep, natomiast w Polsce tabor własny Mainfreight liczy 60 zestawów.jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×