23 lutego 2020

Wiadomości » Wiadomości

PRL-owskim wehikułem do krainy Basków - Rusza charytatywny Złombol

PRL-owskim wehikułem do krainy Basków - Rusza charytatywny Złombol

Wielbiciele PRL-owskich wehikułów znów ruszają w trasę, aby zebrać środki na pomoc podopiecznym ze śląskich domów dziecka. Już 2 września wystartuje jedenasta edycja charytatywnego rajdu Złombol 2017.


W tym roku uczestnicy wydarzenia wybiorą się do krainy Basków. Podczas trwającej kilka dni wyprawy trzeba będzie pokonać ponad 2,5 tysiąca kilometrów samochodem produkowanym w poprzednim ustroju. Na starcie nie zabraknie więc ikon polskiej motoryzacji: Żuka, Fiata 125 i 126p oraz samochodów z byłego Bloku Wschodniego takich jak Wartburg, Łada czy Wołga.


Dla tegorocznych rajdowców zostały przygotowane dwie trasy: północna i południowa, które połączą się dopiero w Bordeaux. Droga Północna prowadzi przez historyczne miasta Europy takie jak Drezno, Frankfurtu, Saarbrucken, Reims, Orlean i magiczny Paryż. Natomiast trasa południowa wiedzie przez urokliwą Pragę, Heidelberg, Strasburg, a przede wszystkim przez niezwykle malowniczy rejon Rhone-Alpes oraz wulkany parku narodowego Auvergne. Meta znajduje się w słynącej ze swoich krabów, hiszpańskiej miejscowości Noja, która mieści się pomiędzy Bilbao i Santander.


Aby wystartować w rajdzie, załoga musi zebrać minimum 1,5 tysiąca złotych. Najczęściej pieniądze pochodzą od firm lub osób prywatnych, których naklejki znajdują się na karoseriach samochodów. Zebrane środki trafiają do domów dziecka, a koszty podróży uczestnicy pokrywają sami.


Cieszę się, że już po raz drugi będę mógł wziąć udział w rajdzie Złombol. Wybraliśmy trasę północną, ponieważ chcemy zobaczyć słynny tor Nürburgring. W tym roku dużym wsparciem dla naszej ekipy okazała się moja firma Rusak Business Services, dzięki której zebraliśmy środki finansowe dla domów dziecka” - mówi Rafał Ruciński uczestnik tegorocznego Złombolu.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka, która od przeszło 10 lat zbiera pieniądze na pomoc domom dziecka organizując rajdy Złombol. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła ponad 2 tysiące uczestników połączonych w 450 ekip, które zebrały ponad milion złotych.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×