25 kwietnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Rower miejski w parkach MLP w Pruszkowie

Rower miejski w parkach MLP w Pruszkowie

MLP Group sfinansowało budowę dwóch stacji wypożyczeń uruchomionych w systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego. Punkty powstały na terenie parków logistycznych MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II.


Dwie z łącznie sześciu nowych samoobsługowych stacji wypożyczeń powstały na terenie parków logistycznych MLP Pruszków I oraz MLP Pruszków II. Ich budowę sfinansowało MLP Group, będące właścicielem tych obiektów. Budowę pozostałych czterech stacji zlokalizowanych na terenie Pruszkowa sfinansowano ze środków publicznych. Każda ze stacji wyposażona jest w terminal służący do wypożyczania rowerów i stojaki, w które wpinane będą rowery.

Warszawiacy coraz chętniej przesiadają się na rower


Dla mieszkańców Pruszkowa, którzy zarejestrują się w systemie dostępnych jest łącznie 48 rowerów miejskich. Mogą z nich korzystać także wszystkie osoby, które mają już konto w systemie Veturilo. Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne.


Nasze parki logistyczne to miejsce pracy dla wielu mieszkańców Pruszkowa i okolic. Dzięki uruchomionemu systemowi będą teraz mogli szybko i ekologicznie dotrzeć do pracy i wrócić do domu. Jednocześnie lokalizacja stacji wypożyczeń na terenie obu naszych parków umożliwi także sprawne poruszenie się po każdym z tych centrów, które położone są na powierzchni kilkudziesięciu hektarów. Taka dodatkowa forma komunikacji z pewnością będzie użyteczna dla najemców i zwiększy atrakcyjność naszych obiektów - podkreśliła Agnieszka Góźdź, head of leasing department MLP Group S.A.


Pruszków to pierwsze miasto, w którym od samego początku prywatny sponsor angażuje się w uruchomienie systemu rowerów miejskich. MLP Group to jeden z wiodących deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni magazynowych w Polsce. Rower miejski może służyć pracownikom nie tylko podczas codziennych dojazdów do pracy, ale również w ciągu dnia, ułatwiając przemieszczanie się między parkami logistycznymi, a nawet w ich obrębie – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. – W Pruszkowie zaczynamy od 48 rowerów, ale jestem przekonany, że system się przyjmie i rowery miejskie zostaną w mieście na dłużej.


W systemie Pruszkowskiego Roweru Miejskiego działa 6 stacji: ul. Robotnicza, ul. Jasna, WKD Pruszków,  Park Mazowsze, MLP Pruszków I i MLP Pruszków II. Każda z nich wyposażona jest w terminal służący do wypożyczania rowerów i stojaki, w które wpinane będą rowery. Stacje wypożyczeń są samoobsługowe, z rowerów można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej  www.pruszkowskirower.pl i zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą ewentualne opłaty za wypożyczenie.

jagr./prPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×