20 lipca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Delegacja niemieckiej policji na przejściu granicznym w Bezledach

Delegacja niemieckiej policji na przejściu granicznym w Bezledach

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bezledach gościli 12 przedstawicieli policji niemieckiej z Brandenburgi, których zapoznali ze specyfiką służby w Straży Granicznej.

Delegacji towarzyszyli ppłk SG Mariusz Haraf, komendant placówki Straży Granicznej w Bezledach oraz ppłk SG Wojciech Banasiak, naczelnik wydziału analiz, informacji i współpracy międzynarodowej.

Funkcjonariusze NoOSG, CBŚP oraz KAS rozbili grupę przestępczą


W trakcie pobytu niemiecka delegacja wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zapoznała się z organizacją i infrastrukturą Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej na przykładzie drogowego przejścia granicznego w Bezledach, a także z praktycznymi aspektami kontroli ruchu granicznego oraz systemami teleinformatycznymi służącymi do odprawy podróżnych.

Podczas wizyty funkcjonariusze pokazali gościom sprzęt będący na wyposażeniu SG, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Ponadto omówili główne zadania formacji oraz specyfikę ochrony granicy państwowej z obwodem kaliningradzkim.


por. SG Mirosława Aleksandrowicz

rzecznik prasowy - koordynator

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży GranicznejPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×