16 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Podpisano umowy o dofinansowanie 180 kilometrów polskich dróg

Podpisano umowy o dofinansowanie 180 kilometrów polskich dróg

Dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Rozwoju wicepremier oraz minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki podpisał umowy o dofinansowaniu budowy polskich dróg. W ramach inwestycji powstanie blisko 180 kilometrów polskich dróg. Unijne wsparcie pokryje 5 miliardów złotych.


Południowa obwodnica stolicy, bezkolizyjne połączenie Bydgoszczy z Poznaniem, droga ekspresowa ze Szczecina do Koszalina czy rozbudowa S7 w okolicach Lubnia i Rabki - to tylko kilka z planowanych przedsięwzięć, które weszły w skład podpisanych dzisiaj umów. W sumie inwestycje będą wdrażane w czterech województwach: małopolskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.


180 km i 5 mld dofinansowania to tylko liczby, choć robią wrażenie. Zyskują sens, gdy pokażemy jaka jest ich rola. Jeżeli chcemy rozwijać Polskę jako strefę inwestycji, co mocno podkreślaliśmy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, potrzebujemy spójnej i drożnej infrastruktury transportowej - krwioobiegu, który dotleni organizm gospodarczy – mówił wicepremier Mateusz Morawiecki.


Na konferencji obecny był też Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Krzysztof Kondraciuk, który podkreślił znaczenie inwestycji w zakresie zapewnienia bezpiecznej i komfortowej jazdy dla polskich kierowców, a także wsparcia rozwoju gospodarczego w Polsce:


Trasy objęte dofinansowaniem są już na etapie prac budowlanych, po zrealizowanych wcześniej optymalizacjach i projektach przez wykonawców. W najbliższych dwóch, trzech latach oddamy większość z nich do użytku. Nowe, ekspresowe połączenia podniosą poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży oraz płynności transportu w Polsce. Co ważne, przyczynią się również do jeszcze szybszego rozwoju gospodarki naszego Państwa – komentował Krzysztof Kondraciuk.


Poniżej pełna lista inwestycji:

  • budowę drogi ekspresowej S2 odc. węzeł Puławska – węzeł Lubelska (część obwodnicy Warszawy),

  • budowę drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz – Mielno, odcinek Białe Błota – Mielno,

  • budowę drogi ekspresowej S6 Szczecin – Koszalin, odcinek Kiełpino – początek obwodnicy Koszalina i Sianowa,

  • budowę drogi ekspresowej S6 Szczecin – Koszalin, obwodnica Koszalina i Sianowa (S6/S11),

  • budowę drogi ekspresowej S7, odcinek Lubień – Rabka (tzw. zakopianka),

  • budowę obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu drogi krajowej 50 i 79.

X Polecamy artykuł:
Inflacja hamuje zgodnie z planem

BW

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×