23 lipca 2018

Wiadomości » Wiadomości

Zmiana organizacji ruchu na A4 Katowice - Kraków

Zmiana organizacji ruchu na A4 Katowice - Kraków

Od dzisiaj, tj. od wtorku 12 września, z powodu podmycia skarpy nasypu autostrady A4 Katowice-Kraków, na długości około 1 km zamknięty jest jeden pas ruchu na jezdni w kierunku Katowic, pomiędzy węzłami Brzęczkowice i Mysłowice. Ruch na tym odcinku do odwołania będzie odbywał się tylko jednym pasem, z ograniczeniem prędkości do 80 km/h.

Na skutek silnych opadów deszczu, jakie miały miejsce nad ranem 12 września br., za węzłem Brzęczkowice w kierunku Katowic (km 348+700) podmyta została skarpa nasypu autostrady A4 Katowice-Kraków. Mając na względzie bezpieczeństwo kierowców, koncesjonariusz zdecydował o zamknięciu jednego pasa ruchu, na odcinku o długości ok. 1 km.

W tej chwili na miejscu są służby techniczne, które zabezpieczają skarpę przed dalszą erozją oraz oceniają skalę zniszczeń. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej usunąć skutki podmycia i otworzyć dla ruchu zamknięty pas – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego SAM SA.

Do odwołania w tym rejonie czynny jest jeden pas ruchu oraz obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Aktualne informacje na temat sytuacji na A4 Katowice-Kraków koncesjonariusz sukcesywnie zamieszcza na stronach: www.via4.pl, www.autostrada-a4.pl oraz na twitterze (@A4KatKra) i facebooku (a4katowicekrakow).

Źródło: materiały prasowe

X Polecamy artykuł:
Via Baltica w budowie


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×