24 września 2018

Wiadomości » Wiadomości

Podsumowanie tygodnia - 18.09-24.09

Podsumowanie tygodnia - 18.09-24.09

Oto najważniejsze wydarzenia w branży TSL, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu:

Rusza system TSM (system wag preselekcyjnych) na Węgrzech  - Od 19 września na terytorium Węgier działa system TSM. Kilkadziesiąt wag preselekcyjnych, zamontowanych w 38 miejscach kontroli w nawierzchniach dróg, jest w stanie wychwycić przeciążone pojazdy bez konieczności zatrzymania samochodu ciężarowego.

CETA wchodzi życie - 21 września 2017 r. rozpoczyna się prowizoryczne stosowanie umowy o wolnym handlu, zawartej przez Unię Europejską z Kanadą, zwanej umową CETA.

Powstanie hybrydowy polski pojazd szynowy - Projekt wpisuje się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, która zakłada rozwój transportu i taboru kolejowego w Polsce.

Diesle produkują więcej CO2 niż benzynowe odpowiedniki, wynika z raportu fundacji Transport & Environment - Z nowego raportu organizacji non-profit Transport & Environment wynika, że diesle produkują więcej CO2 niż benzynowe odpowiedniki, jeśli wziąć pod uwagę cały cykl życia samochodu.

Ruszają pracę przy terminalu gazowym w Sędziszowie - Ponad 200 tysięcy ton gazu płynnego będzie przeładowywane w terminalu gazowym firmy Gaspol, który powstanie w Pawłowicach koło Sędziszowa w województwie świętokrzyskim.

Fakty oraz mity o wypaleniu zawodowym, prawdziwej choroby zawodowej XXI wieku  - Marta Kazana przybliża syndrom wypalenia zawodowego oraz radzi, jak skutecznie radzić sobie z negatywnymi efektami w pracy.

X Polecamy artykuł:
Za dużo paliwa w zbiornikach


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×