24 września 2018

Wiadomości » Wiadomości

Odzyskane samochody

Odzyskane samochody

W miniony weekend funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali skradzione samochody o szacunkowej wartości 235 tys. zł.


22 września do odprawy granicznej  w Grzechotkach, na kierunku wjazdowym do Polski stawił się obywatel Rosji, który podróżował mercedesem. W trakcie sprawdzania legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusz SG uzyskał informację, że auto zostało skradzione w Moskwie. 33-letni mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego będzie musiał wytłumaczyć wątpliwości jego pochodzenia przed organami ścigania. Wartość szacunkowa odzyskanego mercedesa to 200 tys. zł.

Nietrzeźwy za kierownicą


Dwa dni później na przejściu w Bezledach na kierunku wyjazdowym z RP kontroler w trakcie weryfikacji dokumentów samochodu osobowego marki BMW X5, którego kierowcą był mieszkaniec powiatu lidzbarskiego stwierdził ingerencję w polu numerowym VIN. Jak się okazało numery na tabliczce znamionowej auta przypisane były do pojazdu figurującego w bazach danych jako utraconego na terenie Danii.  BMW o szacunkowej wartości 35 tys. zł zostało zatrzymane, a 45-letni kierowca wyjaśni funkcjonariuszom Straży Granicznej, jak został właścicielem poszukiwanego samochodu.


Od początku roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 45 pojazdów o szacunkowej wartości ponad 2 mln zł.


por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży GranicznejPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×