24 września 2018

Wiadomości » Wiadomości

Podsumowanie tygodnia - 25.09-01.10

Podsumowanie tygodnia - 25.09-01.10

Oto najważniejsze wydarzenia w branży TSL, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu:

Polska fabryka autobusów Volvo w czołówce elektromobilności - Szwedzki producent, posiadający we Wrocławiu swoją największą europejską fabrykę, kończy dostawę 35 nowoczesnych hybryd dla Sosnowca i deklaruje dalsze aktywne uczestnictwo w rozwoju elektromobilności w Polsce.

Belgijska firma spedycyjna Lancaster otwiera biuro w Gdyni - Wywiad z dyrektorem nowo otwartego oddziału firmy, który przedstawia przyczyny zwiększonej aktywności na trójmiejskim rynku.

Polskie firmy boją się wyjazdów za granicę – minimalna nadal straszy - Jak wprowadzenie płacy minimalnej dla kierowców wpłynęło na polski rynek i czego przedsiębiorcy mogą się spodziewać w przyszłości od nowych dyrektyw ds. delegowania pracowników?

Polacy pracujący za granicą nie będą opodatkowani w Polsce - Przyjęcie tzw. konwencji MLI nie zmieni sposobu rozliczania podatków przez Polaków mieszkających i żyjących za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii. Nie będą oni objęci opodatkowaniem w Polsce.

Ubezpieczenie zdrowotne przydatne dla profesjonalnych kierowców - Szybki dostęp do lekarza na terenie całego kraju jest szczególnie istotny w przypadku profesji wymagających dużej mobilności jak kierowcy. Ubezpieczenie zdrowotne może więc być ważnym argumentem w procesie rekrutacji i wpłynąć na jej skuteczność.

Zagrożenia dla branży transportowej  - Hubert Szawaryński opisuje 4 największe zagrożenia, z którymi musi zmierzyć się branża TSL w Polsce.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×