22 września 2018

Wiadomości » Wiadomości

Autobusy elektryczne Volvo na trasie demonstracyjnej w Wielkiej Brytanii

Autobusy elektryczne Volvo na trasie demonstracyjnej w Wielkiej Brytanii

W pełni elektryczny autobus miejski Volvo rozpoczął kursy na trasie demonstracyjnej w Wielkiej Brytanii. Na początek – w Manchesterze, gdzie po raz pierwszy w jednym z głównych miast Wlk. Brytanii zaprezentowano też możliwości ładowania baterii autobusu poprzez technologię „OppCharge” – pantograf opuszczany ze stacji szybkiego ładowania.

Autobus elektryczny Volvo, którego operatorem w Manchesterze jest First Manchester for Transport for Greater Manchester (TfGM), będzie kursował na trasie zapewniającej dostęp do najważniejszych lokalizacji w centrum miasta. Przejazd będzie bezpłatny, a kursy autobusu potrwają osiem tygodni.

Po zakończeniu testów w Manchesterze, autobus rozpocznie kursy na londyńskim lotnisku Heathrow – będzie przewoził pasażerów i pracowników lotniska pomiędzy terminalami a parkingami samochodowymi, również przez okres ośmiu tygodni.

W pełni elektryczny, zero-emisyjny autobus Volvo będzie ładowany w Manchesterze na trasie swojego przejazdu. Odbywać się to będzie podczas trzy-sześcio minutowych postojów na stacji Shudehill Interchange w centrum Manchesteru, przy wykorzystaniu technologii „OppCharge” dostarczonej przez koncern ABB. Umożliwia ona szybkie ładowanie baterii poprzez opuszczany ze stacji ładowania pantograf. To pierwszy tego typu system zainstalowany w Wielkiej Brytanii - zapewni elastyczność przejazdów i możliwość kursowania autobusu 24 godziny na dobę.

Pierwsze Volvo 7900 Electric wejdą do codziennego użytku w Wielkiej Brytanii na początku przyszłego roku – w Harrogate. Volvo otrzymało też zamówienie na swoje w pełni elektryczne autobusy z takich krajów jak Szwecja, Luksemburg, czy Norwegia. Ogółem Volvo sprzedało jak dotąd na całym świecie 3,6 tys. zelektryfikowanych autobusów.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×