17 października 2019

Wiadomości » Wiadomości

Podsumowanie tygodnia - 02.10-08.10

Podsumowanie tygodnia - 02.10-08.10

Oto najważniejsze wydarzenia w branży TSL, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu:

Podsumowanie I Dnia XIV Forum Polskich Menedżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA.  - Kilkaset liderów, ekspertów, specjalistów oraz słuchaczy, zebranych w warszawskim hotelu Hilton, wzięło udział w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży logistycznej. Prelegenci reprezentowali szeroki sektor logistyczny, w tym departamenty supply chain, agencje celne czy międzynarodowe firmy spedycyjne. Omawiana była zarówno obecna sytuacja na rynku, jak i prognozy na następne lata czy innowacje technologiczne.

Podsumowanie II Dnia XIV Forum Polskich Menadżerów Logistyki POLSKA LOGISTYKA.  - Podczas dwóch dni trwania wydarzenia eksperci branży logistycznej wzięli udział w wykładach oraz panelach dyskusyjnych. Najpopularniejsze tematy i zagadnienia, które wielokrotnie były przywoływane w wypowiedziach? Niedobór pracowników na rynku, postępująca automatyzacja, digitalizacja informacji w ramach optymalizacji procesów oraz inwestycje w ekologiczne rozwiązania.

Kobieca siła za kierownicą ciężarówki - Hubert Szawaryński radzi, jak przyciągnąć kobiety do branży transportowej.

Autobusy elektryczne Volvo na trasie demonstracyjnej w Wielkiej Brytanii - W pełni elektryczny autobus miejski Volvo rozpoczął kursy na trasie demonstracyjnej w Wielkiej Brytanii. Na początek – w Manchesterze, gdzie po raz pierwszy w jednym z głównych miast Wlk. Brytanii zaprezentowano też możliwości ładowania baterii autobusu poprzez technologię „OppCharge” – pantograf opuszczany ze stacji szybkiego ładowania.

Marek Chodkiewicz nowym wiceministrem infrastruktury i budownictwa - Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wręczył 4 października 2017 r. podpisaną przez premier Beatę Szydło nominację dla nowego wiceministra Marka Chodkiewicza. Przejmie on obowiązki Jerzego Szmita, który z powodów osobistych złożył dymisję pod koniec września 2017 r.

Obsługa sektora farmacji w transporcie lotniczym  - Produkty farmaceutyczne wymagają szczególnej uwagi i odpowiedzialności ze strony operatora logistycznego, który powinien zapewnić im określone warunki podczas transportu, głównie w postaci stałej temperatury. Jej nieprzewidziane wahania mogą bowiem poważnie uszkodzić towar, zmieniając jego właściwości lecznicze.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×