19 grudnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Podsumowanie tygodnia - 30.10-05.11

Podsumowanie tygodnia - 30.10-05.11

Oto najważniejsze wydarzenia w branży TSL, o których pisaliśmy w zeszłym tygodniu:

Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich w okresie listopadowych wyjazdów?  - W ramach swojej autorskiej kampanii „Bezpieczni za kółkiem”, o tym, w jaki sposób poradzić sobie z podróżowaniem w listopadowym okresie opowiada trzykrotny rajdowy Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz.

Projekty kolejowe w Polsce nabierają tempa  - Inwestycje kolejowe są obecnie na poziomie przekraczającym 30 mld zł – informuje wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. Zarządca sieci kolejowej, spółka PKP PLK, i Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa planują uruchomienie dodatkowych projektów nieobjętych do tej pory Krajowym Programem Kolejowym


Pod koniec listopada ruszy centralny rejestr przewoźników i firm transportowych - Za miesiąc wystartuje Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego (KREPTD). Znajdzie się w nim wykaz przedsiębiorców, którzy uzyskali zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika. Podobne rejestry działają już w innych krajach Unii Europejskiej, tworząc centralną, ogólnoeuropejską bazę.

Bezpieczeństwo podczas nawałnicy - 5 porad dla kierowców - Nad Polską szaleją wichury, a tegoroczna jesienna pogoda jest bezlitosna i wyjątkowo zmienna. Gdy za oknem nawałnice, najbezpieczniej czujemy się we własnych domach. Co jednak, gdy praca, obowiązki lub inne konieczności zmuszają nas do tego, by pomimo niekorzystnej prognozy wyruszyć w trasę samochodem?

Czy możemy mówić o rewolucji w przepisach o SSE?  - Proponowane zmiany są ciekawe, nawet bardzo, tylko czy umiemy je wdrożyć tak, by nie wpłynęły one negatywnie na dynamiczny rynek inwestycji bezpośrednich mówi Michał Sikora, konsultant ds. gruntów, spraw technicznych i Specjalnych Stref Ekonomicznych w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych firmy Cushman & Wakefield.

5 zasad eco-drivingu dla samochodów ciężarowych  - Kierowca samochodu ciężarowego, który stosuje się do zasad ekonomicznej jazdy, może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 20 proc, a trwałość podzespołów wydłużyć o kilka lat. Jak wprowadzić w życie zasady ekojazdy?Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×