16 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Pomysłowe skrytki” nie pomogły w przemycie

Pomysłowe skrytki” nie pomogły w przemycie

3 listopada funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili na drogowych przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim działania nastawione na zwalczanie przemytu.


Papierosy z przemytu o szacunkowej wartości prawie 18 tys. zł. chciał wwieźć do Polski przez drogowe przejście graniczne w Bezledach 32-letni kierowca autobusu rejsowego. Towar ukryty był w specjalnie skonstruowanej skrytce pod podłogą, w tylnej części pojazdu. Nielegalne wyroby tytoniowe pod odzieżą wierzchnią przewoził również 63-letni pasażer autobusu. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu lidzbarskiego. Ponadto kilka godzin później, funkcjonariusze SG ujawnili w drugim kontrolowanym autokarze papierosy bez akcyzy należące do pasażera. 63-latek z powiatu bartoszyckiego ukrył  wyroby na blisko 6 tys. zł w bagażu i lukach bagażowych oraz pod siedzeniami pojazdu.


Tego samego dnia na drogowym przejściu granicznym w Gronowie do kontroli na kierunku wjazdowym do RP, stawił się 38-latek z Elbląga. Kierujący osobowym oplem chciał przechytrzyć funkcjonariuszy Straży Granicznej i Urzędu Celno-Skarbowego i pochował w butelkach z sokiem owocowym papierosy bez akcyzy.


Góra butelki do etykiety była przeźroczysta z widocznym płynem, natomiast jej dolna, odkręcana część stanowiła miejsce ukrycia wyrobów tytoniowych. Pomysłodawca skrytek obciążył każdą zgrzewkę stalową płytką, by wyrównać ciężar lżejszych od soków pakunków z papierosami.

Podróżni przemycane papierosy stracili, a teraz poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

X Polecamy artykuł:
Dodatkowe limity na luty

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży GranicznejPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×