18 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

„Turyści” szukali pracy na Warmii

„Turyści” szukali pracy na Warmii

4 obywateli Bangladeszu i 1 obywatel Indii, wrócą do kraju pochodzenia. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie ustalili, że cudzoziemcy przebywają w Polsce nielegalnie.

Wczoraj do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, aby zalegalizować swój pobyt przyjechał 40-letni obywatel Indii. Godzinę później w tym samym celu przybyło 4 obywateli Bangladeszu. W trakcie kontroli legalności pobytu funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec pochodzenia indyjskiego, posiadał niemiecką wizę turystyczną. Natomiast 53-lteni obywatel Bangladeszu wraz z żoną i dwójką dzieci w wieku 17 i 21 lat posiadali francuskie wizy turystyczne. Okazało się, że wszyscy mężczyźni przyjechali do Polski w poszukiwaniu zatrudnienia, a 41-letnia matka z córką chciały złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy. Podczas ubiegania się o wizę każdy z nich deklarował jednak cel turystyczny.

Z uwagi na to, że rzeczywisty cel pobytu obcokrajowców był inny niż deklarowany, cofnięto im wizę. Wszczęto również postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania ich do powrotu do kraju pochodzenia.  

X Polecamy artykuł:
(Nie)bezpieczny autokar

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży GranicznejPodaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×