18 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Młodzież poznaje Straż Graniczną

Młodzież poznaje Straż Graniczną

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą spotkania z młodzieżą, które mają im ułatwić wybór przyszłego zawodu.

17 listopada, 50 uczniów z klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie miało okazję zapoznać się z infrastrukturą i funkcjonowaniem drogowego przejścia granicznego w Grzechotkach. Młodzi ludzie wzięli też udział w pokazie sprzętu uzbrojenia i techniki specjalnej wykorzystywanego w codziennej służbie. Dwa dni wcześniej Placówkę Straży Granicznej w Barcianach odwiedziło 21 uczniów  z klas maturalnych Zespołu Szkół Rolniczych w Karolewie. Goście zobaczyli jak wygląda granica polsko-rosyjska. Natomiast 13 listopada funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim złożyli wizytę w miejscowym Liceum Ogólnokształcącym. 55 uczniów z klas mundurowych poznało etapy procedury kwalifikacyjnej naboru do służby w Straży Granicznej.

Młodzi ludzie z zainteresowaniem poznawali tajniki służby w  Straży Granicznej. Nie zabrakło również pytań o codzienną służbę i obowiązki funkcjonariuszy. Wybór przyszłego zawodu, to nie łatwa sprawa. Takie spotkania edukacyjne mogą być więc pomocne.

Przypominamy, że Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału.

W 2018 roku szansę na wstąpienie w szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej będzie miało 50 osób.

por. SG Mirosława Aleksandrowicz

Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×