25 kwietnia 2019

Wiadomości » Wiadomości

KRAUSE podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

KRAUSE podwaja powierzchnię produkcyjną w Polsce

Ruszyła produkcja w nowej fabryce firmy KRAUSE w Polsce. Inwestycja, której całkowity koszt szacowany jest na 30 mln złotych, podwaja obecną powierzchnię produkcyjną świdnickiego zakładu, która do tej pory wynosiła 10 tyś. m2. Produkcja wysokiej jakości sprzętu do pracy na wysokości wykorzystuje nowoczesne technologie oraz zautomatyzowane linie produkcyjne, przy których docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 100 osób.

Rozwój świdnickiego zakładu jest jednoznacznym potwierdzeniem słuszności podjętej przed laty decyzji. Docenione zostały kompetencje oraz doświadczenie naszych specjalistów, które teraz będą służyły nowej hali produkcyjnej. Stawiamy na nowoczesne technologie produkcji, które w dużej mierze opierać się będą na w pełni zautomatyzowanych liniach oraz zrobotyzowanych stanowiskach pracy. Zwiększamy asortyment wytwarzanych wyrobów, rozwijając tym samym nowe kompetencje nie tylko w Polsce, ale i w ramach całej grupy KRAUSE – wyjaśnia Tomasz Kotowski, Dyrektor Generalny KRAUSE Sp. z o.o.

Za dynamiczny rozwój inwestycji, polski oddział grupy KRAUSE otrzymał właśnie nagrodę gospodarczą regionu Świdnicki Gryf. Statuetkę z rąk Beaty Moskal-Słaniewskiej, Prezydent Miasta Świdnicy, odebrał podczas uroczystej gali Tomasz Kotowski, a sama Pani Prezydent tak podsumowała dotychczasową działalność firmy:

Firma KRAUSE jest obecna w Świdnicy już od wielu lat. To dobry pracodawca, to również świetny producent, którego wyroby znane są w Polsce, Europie i na świecie. Bardzo się cieszę, że firma podjęła trud budowy nowej hali, tworząc w ten sposób nowe miejsca pracy. Cieszę się także, że kondycja firmy jest tak dobra, że produkty, które są tu w Świdnicy wytwarzane znajdują nowych nabywców. Chcę także podkreślić, że firma KRAUSE to podmiot, który jest aktywny w życiu społecznym miasta, między innymi poprzez wieloletnie już uczestnictwo jako współorganizator i sponsor w Rajdzie Świdnickim KRAUSE, który jest jednym z etapów Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Nowa hala produkcyjna jest wsparciem dla całej grupy KRAUSE, która wraz z rozwojem specjalistycznych branż w Europie, otrzymuje coraz więcej zamówień na wysokiej jakości sprzęt do pracy na wysokości oraz indywidualnie projektowane konstrukcje wykorzystywane w przemyśle.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×