18 lipca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Firma Brambles nagrodzona za walkę z wylesianiem w łańcuchach dostaw

Firma Brambles nagrodzona za walkę z wylesianiem w łańcuchach dostaw

Firma Brambles została wyróżniona w tegorocznym rankingu Lista Forests A organizacji CDP, globalnej platformie ujawniania informacji o środowisku. Lista Forests A na rok 2017 obejmuje sześć globalnych firm prowadzących działania przeciwko wylesianiu na całym świecie, w tym L’Oreal, SCA, TETRA PAK, Unilever oraz UPM-Kymmene Corporation.

Lista A organizacji CDP została przygotowana na życzenie 827 inwestorów z aktywami o wartości ponad 100 bilionów USD. Setki firm co roku przekazują CDP sprawozdania dotyczące eksploatacji zasobów leśnych w celu uzyskania niezależnej oceny opartej na metodologii punktowej. Brambles należy do 3% firm biorących udział w programie leśnym CDP, które osiągnęły poziom A, potwierdzający działania w zakresie zrównoważonego pozyskiwania zasobów w ostatnim roku sprawozdawczym.


Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia prez CDP. Brambles to zrównoważona firma, która ma wyjątkowe możliwości ograniczania zarówno odpadów drzewnych, jak i wykorzystywania drewna pierwotnego w światowych łańcuchach dostaw. Wykorzystując połączone platformy wielokrotnego wynajmu, nasi klienci ocalili ponad 1,4 miliona drzew w ciągu ostatniego roku. Jest to gospodarka o obiegu zamkniętym na skalę globalną – mówi Carmelo Alonso Bernaola, Starszy wiceprezes CHEP ds. globalnego łańcucha dostaw. Współpracujemy z dostawcami, by promować zrównoważoną gospodarkę leśną we własnych działaniach. Uznanie CDP dla ciężkiej pracy naszych zespołów zaopatrzenia daje nam dużą satysfakcję.


Brambles w Republice Południowej Afryki prowadzi kilka własnych gospodarstw drzewnych, które dostarczają drewno ze źródeł odnawialnych. Menedżer ds. leśnictwa w RPA firmy CHEP otrzymał nagrodę Best Forester Award 2015 od Rady ds. Gospodarki Leśnej (FSC) za ustanowienie najlepszych praktyk w zakresie leśnictwa zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju.


Lista Forests A jest publikowana wraz z listą Climate A i listą Water A na stronie CDP oraz ze studiami przypadków w wiodących firmach. W tym roku CDP po raz pierwszy ogłosiła wyniki firm we wszystkich trzech obszarach jednocześnie, co odzwierciedla holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju korporacyjnego.


Gratuluję pionierskim firmom, które znalazły się na liście Forests A. Wytyczają one szlak ku punktowi krytycznemu, gdy działania w zakresie ochrony środowiska naturalnego staną się głównym nurtem. Wylesianie odpowiada za 15% globalnej emisji gazów cieplarnianych, a 75% firm twierdzi, że wylesianie stanowi ryzyko finansowe dla ich działalności. Kwestia ta ma więc zasadnicze znaczenie dla przyszłej kondycji biznesowej – skomentował Paul Dickinson, Prezes wykonawczy CDP.


Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×