17 grudnia 2018

Wiadomości » Wiadomości

Zatrzymano kierowcę po niebezpiecznym pościgu

Zatrzymano kierowcę po niebezpiecznym pościgu

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej odzyskali po pościgu skradziony pojazd marki Volkswagen Golf, którego kierowca wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku wytypowali do kontroli, wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Volkswagen Golf na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Poznania. Funkcjonariusze SG ruszyli w pościg.

 

Podczas jazdy z dużą prędkością, kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie. Pojazd w pewnym momencie skręcił z autostrady A2 w kierunku miejscowości Słubice, gdzie wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon. Kierowca samochodu wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowca okazał się 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który jak się okazało posiada zatrzymane prawo jazdy. Pojazd nosi ślady uszkodzenia zamka oraz drzwi. Szacunkowa wartość odzyskanego Volkswagena Golfa to ponad 25 000 zł.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×