22 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

GEFCO przejmuje hiszpańską firmę GLT

GEFCO przejmuje hiszpańską firmę GLT

GEFCO ogłasza przejęcie hiszpańskiej firmy GLT specjalizującej się w usługach transportowych na trasie Europa-Maroko. Akwizycja ma dla GEFCO strategiczną wartość, wzmacniając obecność spółki w regionie w momencie dynamicznego rozwoju wymiany handlowej w branży motoryzacyjnej, detalicznej i odzieżowej pomiędzy Europą a Marokiem. Umowa zawarta przez GLT i GEFCO wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne.


GLT to hiszpańska firma z ponad 20-letnim doświadczeniem, która zapewnia  bezpieczne usługi transportowe przez Cieśninę Gibraltarską. Firma została założona w 1998 r. i od tego czasu zbudowała silne relacje z klientami z branży motoryzacyjnej oraz modowej. GLT zapewnia ponad 16 000 przepraw rocznie i wykorzystując 75 ciężarówek i 380 naczep. Przejęcie GLT pozwoli spółce GEFCO wzmocnić pozycję w regionie, jednocześnie konsolidując i rozbudowując grono klientów, w szczególności z branży motoryzacyjnej, handlu detalicznego i mody.


Maroko ze swoim dynamicznie rozwijającym się przemysłem oferuje doskonałe perspektywy. Niektórzy z naszych kluczowych klientów z branży motoryzacyjnej, lotniczej czy handlu detalicznego już teraz decydują się na duże inwestycje w tym kraju, aby zwiększyć swoje zdolności produkcyjne. W ten sposób firmy generują zapotrzebowanie na wsparcie logistyczne i pewne rozwiązania w tym obszarze. Dzięki wiedzy i doświadczeniu GLT będziemy mogli jako GEFCO jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez te szybko rozwijające się firmy powiedział Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.


Cieszymy się, że możemy dołączyć do GEFCO, globalnego operatora logistycznego z ugruntowaną pozycją rynkową. Jesteśmy przekonani, że połączenie wiedzy i doświadczenia obu spółek zaowocuje lepszą obsługą klientów i stworzy warunki dla dalszego rozwoju naszych firm – stwierdziła Cristina Orbea, CEO GLT.

X Polecamy artykuł:
Budowa węzła w Myślenicach

Umowa wejdzie w życie po dopełnieniu standardowych formalności regulacyjnych we współpracy z właściwymi organami.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×