17 lipca 2019

Wiadomości » Wiadomości

CHEP i Endurance Technologies wyróżnione w kategorii zrównoważenia ekologicznego

CHEP i Endurance Technologies wyróżnione w kategorii zrównoważenia ekologicznego

CHEP podczas szóstej edycji konkursu Automotive Global Awards otrzymała prestiżową nagrodę Environmental Sustainability Award za wiodącą rolę w promocji zrównoważonego rozwoju w globalnym łańcuchu dostaw. Wręczenie odbyło się 6 listopada w Londynie. Tę samą nagrodę otrzymał partner biznesowy CHEP – firma Endurance Technologies. Obydwie firmy wyróżniono za wspólne działania na rzecz redukcji emisji CO2 oraz zapobieganiu procesom deforestacji w globalnym łańcuchu dostaw.


Jury Automotive Global Awards doceniło doskonałe wyniki w 22 kategoriach logistyki automotive, zaopatrzenia i łańcucha dostaw. Na organizowaną przez dom medialny Three6Zero, coroczną światową galę wręczenia nagród zapraszani są liderzy branży przemysłowej i logistycznej, producenci OEM oraz zewnętrzni usługodawcy logistyczni (LSP), aby wspólnie celebrować innowacje i wzrost w branży samochodowej.DK Rai, dyrektor CHEP Automotive India, podsumowuje: Starania samej tylko firmy CHEP zapewniają ochronę około 360 drzew rocznie w zakresie pozyskiwania materiału i emisji CO2. Szeroki zakres działań operacji automotive i logistycznych w Indiach są dobrym przykładem na to, jak niewielka zmiana może zyskać duży wpływ w razie wdrożenia na dużą skalę.


Atul Deodikar z firmy Endurance Technologies potwierdza: Odnosimy duże korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki partnerstwu z CHEP – to najlepszy sposób na zredukowanie śladu węglowego. Opakowania CHEP wielokrotnego użytku dla komponentów samochodowych nie tylko oszczędzają lasy, ale także umożliwiają recykling materiałów opakowaniowych, dzięki czemu odpady nie trafiają na wysypiska. Model biznesowy CHEP bazujący na współdzieleniu, wielokrotnym użytkowaniu, recyklingu i ograniczeniu odpadów znakomicie sprawdził się w naszym przedsiębiorstwie. Pomaga on także w utrzymaniu zużycia zasobów logistycznych na minimalnym poziomie.


Jury skomentowało: CHEP i Endurance Technologies są liderami kompleksowego zrównoważenia. W tym przypadku występuje konkretna i mierzalna redukcja zużycia paliw kopalnych w sieci transportowej – dotyczy to zarówno materiałów opakowaniowych i paliwa, jak i emisji. Można także stwierdzić pozytywny wpływ na nakłady siły roboczej dzięki ograniczeniu interwencji przeładunkowych oraz możliwościom, jakie stwarza pooling sprzętu. Opisany proces jest bardzo cenny i stanowi przykład pomyślnego wdrożenia opakowań wielokrotnego użytku.


Nagroda Automotive Global Supplier Award już drugi rok z rzędu trafia do CHEP. W 2016 r. spółka CHEP Automotive Europe oraz producent segmentu Tier 1 – firma Eberspächer – wygrały nagrodę Product Innovation Award za promowanie innowacji. To wyróżnienie przyznano za nowe, wydajne opakowania wielokrotnego użytku, które zoptymalizowały międzykontynentalny łańcuch dostaw Eberspächer.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×