20 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Odzież i alkohol ukryte w przyprawach

Odzież i alkohol ukryte w przyprawach

Funkcjonariusze KAS podczas kontroli tira znaleźli ponad tysiąc sztuk markowej odzieży oraz ponad dwadzieścia skrzynek ekskluzywnego francuskiego wina bez znaków polskiej akcyzy.


Odzież i alkohol były schowane w chłodni tira między przyprawami. Nie wiadomo kto nadał towar i do kogo miał on trafić.


30 stycznia 2018 r. lubuscy funkcjonariusze KAS zatrzymali do kontroli, na terenie byłego przejścia granicznego w Gubinku, samochód ciężarowy typu chłodnia. Auto jechało z Niemiec do Polski.


Z dokumentów, które przedstawił kierowca wynikało, że przewozi z Francji do Polski 5 palet przypraw spożywczych i 23 palety butów. Nie posiadał jednak przy sobie żadnych faktur i rachunków zakupu, deklarował, że buty pochodzą z Wietnamu.


Podczas kontroli pojazdu, oprócz zadeklarowanego towaru, funkcjonariusze znaleźli odzież znanych producentów marek. W tym spodnie, koszulki sportowe, kurtki oraz bluzy takich marek jak: Calvin Klein, Tommy Jeans, Under Armour. Dodatkowo w pojeździe znajdowało się dwadzieścia skrzynek ekskluzywnego francuskiego wina. Najstarsze - Cos D'estournel pochodzi z 1982 roku. Żadna butelka nie miała polskich znaków akcyzy. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów dot. Prawa własności przemysłowej oraz zastrzeżonych znaków towarowych cała partia towaru  została zabezpieczona do dalszego postępowania, a kierowcę przesłuchano w charakterze świadka.


Z ustaleń KAS wynika, że pod wskazanym w dokumentach adresem, gdzie miał trafić ekskluzywny towar, nie mieści się żadna firma. Obecnie trwa postępowanie, którego celem jest ustalenie, czy odzież jest oryginalna, skąd pochodzi i do kogo miała trafić. Funkcjonariusze KAS sprawdzają również czy towar był kradziony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że część markowej odzieży posiada znaki chronione i jest oryginalna.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×