22 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Zatrzymany po pościgu kradzionym autem

Zatrzymany po pościgu kradzionym autem
Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali po pościgu kradziony samochód marki Fiat Ducato o wartości 90.000 zł

Funkcjonariusze SG w miejscowości Kunowice skierowali do kontroli, poruszający się na niemieckich numerach rejestracyjnych pojazd marki Fiat Ducato. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Pogranicznicy ruszyli w pościg. Podczas jazdy, kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie.


Pojazd w pewnym momencie skręcił z drogi i zaczął uciekać przez pole, gdzie wpadł w poślizg. Kierowca samochodu wyskoczył z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
X Polecamy artykuł:
Budowa węzła w Myślenicach


Samochód posiadał w stacyjce łamak, a poprzez niemieckich funkcjonariuszy ustalono, że tablice rejestracyjne należą do innego auta. Szacunkowa wartość odzyskanego Fiata Ducato to 90.000 zł. Samochód wraz z zatrzymanym obywatelem naszego kraju został przekazany funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

kpt. SG Rafał Potocki
Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×