22 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Dachser zwiększa obsługę eksportu do Skandynawii

Dachser zwiększa obsługę eksportu do Skandynawii
Dachser w 2017 r. o 43% zwiększył liczbę przesyłek zrealizowanych ze swojego szczecińskiego oddziału do krajów skandynawskich w porównaniu z rokiem poprzednim. Firma spodziewa się dalszego wzrostu dynamiki przewozów ze względu na rosnący eksport z Polski do tego regionu Europy.


- Skandynawia jest istotnym partnerem handlowym Polski i stanowi atrakcyjny rynek zbytu dla rodzimych przedsiębiorców, dlatego coraz więcej firm chce sprzedawać do Szwecji, Danii czy Norwegii. Znaczna ilość wymiany przypada też na towary wysyłane na północ przez skandynawskie firmy produkcyjne, które mają swoje zakłady w naszym kraju. Biorąc pod uwagę korzystną koniunkturę gospodarczą, nieustanny rozwój e-commerce i rosnące uznanie dla polskich wyrobów u skandynawskich odbiorców, spodziewamy się utrzymania w przyszłości tych pozytywnych trendów dla eksportu, a co za tym idzie, także dla logistyki – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.


Pięć dni w tygodniu z centrum logistycznego pod Szczecinem wyjeżdżają ciężarówki z logo Dachser do oddziału operatora w Kolding w pobliżu granicy niemiecko-duńskiej. Stamtąd przesyłki są transportowane do pozostałych rejonów na terenie Danii oraz do Szwecji, Norwegii i Finlandii. Posiadanie jednej z najbardziej wydajnych sieci transportowych w Europie sprawia, że Dachser dostarcza przesyłki na terenie Półwyspu Jutlandzkiego w standardzie przesyłek krajowych, czyli w 24 godziny, a na wyspy duńskie w 48 godzin. Do Szwecji, która jest nieporównywalnie większa czasy dostaw różnią się od jednego do kilku dni  - na północ kraju to 4-5 dni. W ramach połączeń liniowych Dachser obsługuje zarówno zlecenia eksportowe, jak i importowe.

Szczecin po Poznaniu jest kolejnym oddziałem Dachser obsługującym Skandynawię. Ze względu na swą lokalizację i bardzo dobre połączenie komunikacyjne ze Skandynawią zapewnia szybką realizację zleceń transportowych do tego regionu. Ponadto, Dachser Szczecin oferuje również inne codzienne połączenia liniowe, dzięki którym przesyłki docierają do 37 krajów Europy.
jagr./pr

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×