20 stycznia 2019

Wiadomości » Wiadomości

Wielka Brytania: Polski kierowca winny śmierci 8 osób.

Wielka Brytania: Polski kierowca winny śmierci 8 osób.

Zapadł wyrok w głośnej sprawie Ryszarda M., polskiego kierowcy ciężarówki, który spowodował tragiczny wypadek. W wyniku kolizji na autostradzie M1 w Wielkiej Brytanii śmierć poniosło 8 osób.  Mężczyźnie postawiono osiem zarzutów dotyczących spowodowania śmierci przez niebezpieczne prowadzenie samochodu oraz jazdę pod wpływem alkoholu

Dziennik „The Guardian” podaje, że podczas procesu Ryszard M. opisywał siebie jako „uważnego, ostrożnego kierowcę”. Tłumaczył, że zatrzymał się na autostradzie z powodu złego samopoczucia. Nie zdążył zaparkować w bezpieczniejszym miejscu, ponoć stracił przytomność. Utrzymywał, że nic nie pamięta i dodatkowo zaprzeczył, jakoby wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tymczasem badania krwii wskazały dwukrotne przekroczenie dopuszczalnego limitu. W trakcie śledztwa okazało się też, że polski kierowca nie miał prawa jazdy na prowadzenie ciężarówek.

Według śledczych postój Ryszarda M. na autostradzie trwał 12 minut. W tym czasie kierowca minibusa chciał ominąć ciężarową Scanię. W tym momencie w busa wjechał inny pojazd, ciężarówka marki Mercedes, kierowana przez 54-letniego Brytyjczyka. W wyniku wypadku zginęło 8 osób: kierowca busa oraz siedmiu pasażerów, członków jednej rodziny, która odbywała wspólną podróż do Disneylandu.
Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×