16 lutego 2019

Wiadomości » Wiadomości

Rząd proponuje, aby każde badanie techniczne było nagrywane

Rząd proponuje, aby każde badanie techniczne było nagrywane

Pełnomocnik rządu ds. walki ze smogiem i podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Piotr Woźny proponuje, aby nagrywać każde badanie techniczne. Celem nowego zarządzenia miałoby być uniknięcie oszustw przy inspekcjach, ale także sposób na poprawę jakości powietrza w Polsce.

Piotr Woźny powołuje się na raport Najwyższej Izby Kontroli, według którego w Polsce jedynie 2 procent wszystkich pojazdów nie przechodzi badania technicznego, podczas gdy w Niemczech dotyczy to ponad ¼ aut.

Rozwiązaniem problemu miałaby być rejestracja audiowizualna przeprowadzanego badania, czyli nagrywanie przebiegu przeglądu za pomocą kamery. Pozwoliłoby to na uniknięcie sytuacji, w której diagnosta potwierdza badanie, mimo iż wcale się ono nie odbyło.

Kamery byłyby zamontowane w miejscu przeprowadzaniu badań technicznych, choć pojawiły się też pomysły, aby diagności nosili je przypięte do ubrań. Nagranie byłoby przechowywane przez stację diagnostyczną oraz w razie potrzeby udostępniane policji lub ITD.

Wyeliminowanie z dróg pojazdów w złym stanie technicznym miałoby pozwolić na poprawę jakości powietrza w Polsce, dodaje Woźny.Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza

 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×