20 marca 2019

Wiadomości » Wiadomości

Rozpoczyna się remont nawierzchni węzła Balin na A4 Katowice-Kraków

Rozpoczyna się remont nawierzchni węzła Balin na A4 Katowice-Kraków
W poniedziałek 12 marca br. na autostradzie A4 Katowice-Kraków rozpocznie się kompleksowy remont nawierzchni węzła Balin. W czasie przewidzianych na ok. pięć miesięcy prac zamykane będą poszczególne łącznice węzła, a ruch poprowadzony zostanie objazdami. Planowane jest również połówkowe zamykanie kolejnych części ulicy Balińskiej, na której ruch odbywać się będzie wahadłowo, z zastosowaniem sygnalizacji świetlnej.

Prace remontowe na węźle Balin w km 369 koncesyjnego odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków obejmą wykonanie w całości nowej nawierzchni na łącznicach oraz na części ulicy Balińskiej.


Jako pierwsze, w poniedziałek 12 marca br., wprowadzone zostaną zmiany w ruchu na łącznicy zjazdowej z autostrady A4 z Katowic na ulicę Balińską, wraz z zawężeniem ulicy Balińskiej. W związku z prowadzonymi pracami łącznica będzie zamknięta do połowy kwietnia br. 

Od 24 marca br. zamknięta zostanie łącznica zjazdowa z ulicy Balińskiej na A4 – w kierunku Krakowa. Jej otwarcie planowane jest na połowę maja br.

W następnej kolejności zamykane będą łącznice: zjazdowa z ulicy Balińskiej na A4 w kierunku Katowic – od połowy maja do końca czerwca br. oraz zjazdowa z A4 z Krakowa na ulicę Balińską – od końca maja do połowy lipca br. Remont zakłada także zamknięcie ulicy Działkowej na czas około miesiąca (w lipcu-sierpniu br.).

Jednocześnie, wraz z remontem łącznic i ulicy Działkowej, remontowana będzie ulica Balińska – kolejne jej części zamykane będą połówkowo.

– Mając na względzie komfort podróżowania w rejonie węzła Balin, nie przewidujemy całkowitego zamknięcia ulicy Balińskiej. Ruch w tym rejonie będzie się odbywał wahadłowo, a regulować go będzie sygnalizacja świetlna. W czasie zamknięcia poszczególnych łącznic węzła i ulicy Działkowej ruch planujemy prowadzić drogami alternatywnymi, przez oznakowane objazdy. Prosimy kierowców
o zwracanie uwagi na znaki drogowe – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Prace na węźle Balin i związane z nimi utrudnienia mają się zakończyć w połowie sierpnia.

Szczegółowe informacje o terminach oraz lokalizacji zmian w organizacji ruchu będą publikowane na stronie internetowej: www.ia4.pl, na twitter.com/A4KatKra oraz w Punktach Informacji Drogowej.
jagr./Stalexport

Podaj adres email

Wprowadź treść komentarza


 
Arsped Sp. z o. o. 2009-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Zapoznaj się z polityką prywatności oraz zasadami przetwarzania danych osobowych×